REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nawet konie stoją na rynku. Tak wygląda nowy i pełen szczegółów Kraków w grze Microsoft Flight Simulator

Przegonił je koronawirus, ale wracają w grze Microsoft Flight Simulator. Konie na krakowskim rynku to tylko jeden z przykładów na wielką dokładność i dbałość o szczegóły ze strony studia Drzewiecki Design, które właśnie opublikowało cyfrowy Kraków do świetnego symulatora lotniczego MFS2020.

29.06.2021
20:05
Piękny i szczegółowy Kraków w Microsoft Flight Simulator za 122 zł
REKLAMA

Microsoft Flight Simulator to gra, która absolutnie zachwyca od strony technologii. Mamy do czynienia z pierwszym tytułem, gdzie udało się zmieścić całą cyfrową Ziemię - w skali jeden do jednego - bez instalacji modyfikacji i przy zachowaniu niesamowitego podobieństwa do prawdziwej planety, łącznie z topografią gór, rozmieszczeniem rzek i jezior, a nawet siatką połączeń drogowych. Gdyby tego było mało, twórcy Microsoft Flight Simulatora serwują darmowe aktualizacje, dodatkowo upiększające kontynenty, regiony lub kraje.

REKLAMA
 class="wp-image-1766487"

Upiększane są także konkretne miasta, dzielnice i lotniska, często przez zaangażowane firmy trzecie.

Jedną z takich firm jest warszawski Drzewiecki Design, zajmujący się produkcją zawartości do symulatorów lotniczych od 2008 r. Studio zrzesza twórców z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze symulatorów, tworząc zawartość premium do takich gier i serii jak FS2004, X-PLANE 11, PREPAR3D, FSX czy właśnie Microsoft Flight Simulator. Kraków dla symulatora Microsoftu to najnowszy produkt polskiej firmy, który właśnie zadebiutował w cyfrowym sklepie gry oraz na innych platformach.

Warto dodać, że wirtualny Kraków to nie jedyna zawartość od Drzewiecki Design uszczegóławiająca wirtualną Polskę. Wcześniej firma opublikowała pakiet Warsaw Airfields, wprowadzający do gry pełne detali małe lotniska wokół Warszawy - w Konstancinie, Sobieniach czy Karczewie. Drzewiecki Design ma w swoim portfolio także wirtualną Moskwę, Waszyngton, Seattle czy Chicago.

 class="wp-image-1766493"
 class="wp-image-1766499"

Tak wygląda wirtualny Kraków wyceniony na 122 zł. Piękniejsze jest nie tylko lotnisko, ale również miasto.

Firma Drzewiecki Design skoncentrowała się przede wszystkim na lotnisku imienia Jana Pawła II w Balicach - drugim najpopularniejszym porcie lotniczym w naszym kraju. Polskie studio wprowadza do Microsoft Flight Simulatora obiekt o niezwykle dużej szczegółowości, zachowując wierny układ pomieszczeń i korytarzy, z dokładnością co do ławeczki w poczekalni oraz bramki w strefie odpraw. Każdy, kto korzystał w portu w Balicach, od razu rozpozna doskonale znane elementy lotniska.

Wizualnego upiększenia doczekał się również sam Kraków, zwłaszcza Stare Miasto, Sukiennice i Wawel. Piękna, trójwymiarowa panorama miasta robi duże wrażenie nawet na największym przybliżeniu. Możemy wtedy zobaczyć konie i powozy stojące na krakowskim Rynku Głównym przy Sukiennicach czy tabory Inter City wyczekujące pasażerów na Krakowie Głównym. Drzewiecki Design przygotował osobne tekstury wysokiej jakości dla Krakowa za dnia i w nocy, współgrające z imponującym systemem oświetlenia w grze Microsoft Flight Simulator.

 class="wp-image-1766484"
REKLAMA

Dziwić może wyłącznie cena takiego dodatku, ustalona na poziomie 122 zł. Wielu z nas kupuje za tyle pełne gry wideo… a nawet za znacznie, znacznie mniej. Musimy jednak brać pod uwagę, że rynek symulatorów lotniczych to w dużej mierze rynek wielkich entuzjastów i pasjonatów, którzy nie wahają się przed wydaniem kilku-kilkunastu tysięcy zł na sam zestaw do nawigacji. Ceny takie jak te proponowane przez firmę Drzewiecki Design nie dziwią fanów symulatorów lotniczych, którzy mieli do czynienia ze znacznie droższymi modyfikacjami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA