1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Technologie
  4. Sprzęt

Ten odkurzacz potrafi znacznie więcej, niż się spodziewasz

Poza tym, że świetnie wygląda, pomoże w sprawnym sprzątnięciu mieszkania i samochodu, a przy okazji usunie alergeny i oczyści powietrze. Oto Electrolux Pure Q92 Allergy UV.

Electrolux PQ92

Przez ostatni rok spędziliśmy w domu dużo więcej czasu niż wcześniej. Jasne, to tzw. oczywista oczywistość, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że przez ostatni rok spędziliśmy znacznie więcej czasu w łóżkach. Przechodząc na home office zyskaliśmy dodatkową godzinę albo i dwie przed rozpoczęciem pracy. Jeśli ktoś pracuje z włączoną kamerą w laptopie, to pewnie może wstawać pół godziny przed pracą, a jeśli nie – to i 10 minut przed. I niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu nie zdarzyło się popracować zdalnie z łóżka albo z kanapy.

Piszę o tym dlatego, że mimo zmiany przyzwyczajeń w kwestii pracy, mało kto myśli o zmianie przyzwyczajeń w kwestii jej warunków – a konkretnie w kwestii sprzątania. A spędzając więcej czasu w łóżku warto byłoby zwrócić uwagę na bakterie, roztocza kurzu domowego czy alergeny. Pracując w domu widzę, że bardziej się w nim kurzy, częściej ścieram kurz z szafek, myję okna, odkurzam i myję podłogi, i wydaje mi się, że jest superczysto. Ale przyznam, że nie poświęcam więcej czasu czyszczeniu materaca w łóżku, kanapy ani foteli. Szukam oczyszczacza powietrza, bo mam w domu małych alergików, ale może warto by zacząć od odkurzacza?

Oczyszczacz powietrza w odkurzaczu – czekaj, co?

A właśnie to – oczyszczanie powietrza to jedna z pobocznych zdolności odkurzacza Electrolux Pure Q92 Allergy UV. Urządzenie to zapewnia pięciostopniową filtrację powietrza. Szczelny system filtracji zatrzymuje do 99,9% cząstek o średnicy 0,3-10 µm, aby zapewnić optymalną jakość powietrza w domu. I co ważne, jego filtrów nie trzeba bez przerwy wymieniać – można je na bieżąco czyścić samemu. W efekcie emituje powietrze czystsze niż to, które wciąga.

Ale to nie to jest największą zaletą Pure Q92 Allergy UV

UV w nazwie nie znalazło się przypadkowo – urządzenie w tej wersji wyposażono w elektroszczotkę z lampą UV, która do spółki ze wspomnianymi filtrami zatrzymuje aż do 99,9 proc. bakterii i alergenów, w tym roztocza.

Ale kto to słyszał, żeby kupować osobny odkurzacz do łóżka?

Pewnie nikt i wciąż nikt o tym nie mówi – Electrolux Pure Q92 Allergy UV to odkurzacz do wszystkiego. To bezprzewodowy odkurzacz pionowy, który po założeniu znajdującej się w zestawie szczotki obrotowej świetnie nada się do odkurzania całego domu. Co więcej, szczotka ta wyposażona jest w LED-owe oświetlenie, które pomoże w zlokalizowaniu kurzu w ciemnych zakamarkach, a dzięki technologii BrushRollClean w czasie sprzątania sama oczyści się z sierści i włosów – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na obudowie.

Urządzenie zostało zaprojektowane tak, że potrafi samo stać

Nie potrzebuje żadnego podparcia. Oznacza to, że w każdej chwili można przerwać odkurzanie, np. by odebrać telefon i nie trzeba będzie się po nie schylać, czy przed odebraniem telefonu szukać dla niego podparcia. Jedyna sytuacja, w której zachodzi potrzeba schylenia się, występuje wtedy, gdy chcemy posprzątać pod meblami – Pure Q92 potrafi wsunąć się nawet w przestrzenie o wysokości zaledwie 14 cm. Co więcej, gdy pracuje, nie jest nieprzyjemnie głośny – zaprojektowano go tak, by maksymalnie zredukować poziom hałasu dzięki połączeniu płynnego przepływu powietrza i wyciszonego wydechu.

Jakby tych zalet było komuś mało, to jeszcze można wspomnieć o tym, że to odkurzacz 2 w 1

Wystarczy jeden ruch, by z odkurzacza domowego, służącego do utrzymania porządku na dużych powierzchniach, zrobić z Pure Q92 niewielki odkurzacz ręczny, który sprawdzi się podczas odkurzania blatu czy przy czyszczeniu samochodu.

Dobra, dobra, ale pewnie trzeba go co chwilę ładować

Jasne, do działania potrzebuje prądu, ale dzięki litowo-jonowemu akumulatorowi o pojemności 2100 mAh ten sprzęt na jednym ładowaniu potrafi przepracować nawet 55 minut. W życiu nie odkurzałem tak długo. A jak już trzeba go podłączyć do ładowania, to jest to superłatwe – wystarczy go wstawić do stacji ładowania. Uzupełnianie energii w akumulatorze zajmuje 4 godziny. Po spędzeniu 55 minut na odkurzaniu chyba nikomu nie chciałoby się wracać do tego zajęcia wcześniej, niezależnie od tego, jak komfortowy byłby ten proces.

Model Pure Q9, ale bez cyfry 2 w nazwie i szczotki UV, chwalił już w teście redakcyjny kolega Rafał Gdak. Wszystko wskazuje na to, że nowsza wersja zasłużyłaby na jeszcze więcej pochwał.

Materiał powstał we współpracy z marką Electrolux.

Lokowanie produktu
Advertisement