REKLAMA

Nowe składaki od Chińczyków. Xiaomi jeszcze w tym roku, ale ja czekam na Honora

Xiaomi Mi Mix Fold został zaprezentowany w marcu, ale to nie koniec premier. Nadchodzi nowy składany smartfon Xiaomi, a tuż za nim tańsza propozycja od Honora, której warto będzie przyjrzeć się bliżej.

15.06.2021 13.13
Składany smartfon Xiaomi jeszcze w tym roku. Bardziej czekam jednak na Honora
REKLAMA

Entuzjaści technologii czekają na trzecią generację składanych smartfonów Samsunga, ale przeciętny Kowalski wraz ze Smithem zastanawiają się, czy takie konstrukcje w ogóle mają sens. Jesteśmy w momencie, w którym coraz więcej firm wchodzi w segment składanych smartfonów, więc skłaniam się do zdania, że nie jest to chwilowa moda i ślepa uliczka w rozwoju smartfonów.

REKLAMA

Po składanych smartfonach Samsunga, Huaweia i Xiaomi czas na kolejny model… Xiaomi.

 class="wp-image-1647756"

Nowy składany Xiaomi ma być następcą zaprezentowanego w marcu Xiaomi Mi Mix Folda. Widać więc, że Chińczycy narzucili sobie ogromne tempo prac. Nowy składany smartfon ma być kolejnym urządzeniem z najwyższej półki, ponieważ będzie wyposażony w procesor Snapdragon 888, aparat o rozdzielczości 108 megapikseli oraz ogniwo o pojemności 5000 mAh.

Nowością ma być poprawiony i bardziej dopracowany zawias, czyli kluczowy element składanego smartfona. Smartfon będzie się rozkładał podobnie jak Mi Mix Fold, a więc na zewnątrz znajdziemy mniejszy ekran, a po rozłożeniu ujrzymy duży wewnętrzny panel. Ten pierwszy wyprodukuje Visionox i będzie on miał 90 Hz, a wewnętrzny ekran stworzy Samsung w technologii 120 Hz.

Dostępny na rynku Xiaomi Mi Mix Fold kosztuje 9999 juanów lub ok. 1600 dol. Smartfon nie jest dostępny w Polsce, ale gdyby ktoś porwał się na sprawadzenie go z Chin, zapłaciłby 7-8 tys. zł.

Szukasz tańszego składanego smartfona? Poczekaj na propozycję Honora.

Pojawiają się przecieki mówiące o tym, że Honor planuje pokazać składany smartfon. Honor zaczynał jako tańsza submarka Huawei, choć obecnie firmy działają niezależnie. Nadal są jednak w pewien sposób powiązane.

REKLAMA

Rozdzielenie firm sprawiło, że smartfony Honor będą miały usługi Google, w przeciwieństwie do Huaweia. Poza tym Honor nadal pozostaje tańszą marką. Dodajmy do tego nowoczesny składany smartfon i robi się naprawdę ciekawie, przynajmniej na papierze.

Co z tego wyjdzie, przekonamy się jeszcze w tym roku, bo składany Honor ma zadebiutować jeszcze w 2021 r. Można obstawiać, że zobaczymy tańszą wersję Huawei Mate X2. Producent ma już przetarte szlaki w tworzeniu bardzo dobrych składanych smartfonów, więc jest spora szansa, że Honor wykorzysta ten know-how.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA