Sprzęt  /  News

Nowe składaki od Chińczyków. Xiaomi jeszcze w tym roku, ale ja czekam na Honora

Picture of the author

Xiaomi Mi Mix Fold został zaprezentowany w marcu, ale to nie koniec premier. Nadchodzi nowy składany smartfon Xiaomi, a tuż za nim tańsza propozycja od Honora, której warto będzie przyjrzeć się bliżej.

Entuzjaści technologii czekają na trzecią generację składanych smartfonów Samsunga, ale przeciętny Kowalski wraz ze Smithem zastanawiają się, czy takie konstrukcje w ogóle mają sens. Jesteśmy w momencie, w którym coraz więcej firm wchodzi w segment składanych smartfonów, więc skłaniam się do zdania, że nie jest to chwilowa moda i ślepa uliczka w rozwoju smartfonów.

Po składanych smartfonach Samsunga, Huaweia i Xiaomi czas na kolejny model… Xiaomi.

Nowy składany Xiaomi ma być następcą zaprezentowanego w marcu Xiaomi Mi Mix Folda. Widać więc, że Chińczycy narzucili sobie ogromne tempo prac. Nowy składany smartfon ma być kolejnym urządzeniem z najwyższej półki, ponieważ będzie wyposażony w procesor Snapdragon 888, aparat o rozdzielczości 108 megapikseli oraz ogniwo o pojemności 5000 mAh.

Nowością ma być poprawiony i bardziej dopracowany zawias, czyli kluczowy element składanego smartfona. Smartfon będzie się rozkładał podobnie jak Mi Mix Fold, a więc na zewnątrz znajdziemy mniejszy ekran, a po rozłożeniu ujrzymy duży wewnętrzny panel. Ten pierwszy wyprodukuje Visionox i będzie on miał 90 Hz, a wewnętrzny ekran stworzy Samsung w technologii 120 Hz.

Dostępny na rynku Xiaomi Mi Mix Fold kosztuje 9999 juanów lub ok. 1600 dol. Smartfon nie jest dostępny w Polsce, ale gdyby ktoś porwał się na sprawadzenie go z Chin, zapłaciłby 7-8 tys. zł.

Szukasz tańszego składanego smartfona? Poczekaj na propozycję Honora.

Pojawiają się przecieki mówiące o tym, że Honor planuje pokazać składany smartfon. Honor zaczynał jako tańsza submarka Huawei, choć obecnie firmy działają niezależnie. Nadal są jednak w pewien sposób powiązane.

Rozdzielenie firm sprawiło, że smartfony Honor będą miały usługi Google, w przeciwieństwie do Huaweia. Poza tym Honor nadal pozostaje tańszą marką. Dodajmy do tego nowoczesny składany smartfon i robi się naprawdę ciekawie, przynajmniej na papierze.

Co z tego wyjdzie, przekonamy się jeszcze w tym roku, bo składany Honor ma zadebiutować jeszcze w 2021 r. Można obstawiać, że zobaczymy tańszą wersję Huawei Mate X2. Producent ma już przetarte szlaki w tworzeniu bardzo dobrych składanych smartfonów, więc jest spora szansa, że Honor wykorzysta ten know-how.