REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kosztuje 3500 zł i jest droższa od samej konsoli. Tak wygląda pierwsza licencjonowana kierownica do PlayStation 5

Znany producent akcesoriów do gier pokazał światu pierwszą licencjonowaną kierownicę dla PlayStation 5: model Thrustmaster T-GT II. Cena pełnego kompletu jest zawrotna, wynosząc około 3500 zł. Zestaw bez pedałów wyceniono z kolei na prawie 3000 zł.

23.06.2021
18:53
Pierwsza licencjonowana kierownica do PS5 kosztuje 3500 zł
REKLAMA

Thrustmaster T-GT II to pierwszy na świecie zestaw z kierownicą, który otrzymał od Sony oficjalną licencję dla konsoli PlayStation 5. Urządzenie jest ulepszoną wersją modelu T-GT sprzed czterech lat, dedykowanego m.in. miłośnikom wyścigów Gran Turismo Sport. Co takiego sprawia, że akcesorium dla PS5 jest aż tak drogie?

REKLAMA
 class="wp-image-1759140"

Producent chwali się, że Thrustmaster T-GT II to owoc czterech lat testów, przekładających się na 23 000 godzin pracy.

Inżynierowie Thrustmastera są przekonani, że stworzyli najlepsze możliwe rozwiązanie dla serii Gran Turismo. Ich nowa kierownica T-GT II wyróżnia się adaptacją systemu T-DCC (Drift Curve Calculation) odpowiadającego za jak najwierniejsze odwzorowanie kontrolowanych poślizgów w prawdziwych samochodach. Mechanizm ma brać pod uwagę cały samochód, każde z indywidualnych kół oraz szereg innych czynników, przekładając to na zachowanie kierownicy.

Inną nowością w modelu T-GT II jest system T-RFT (Real Time Force Feedback). Jego zadanie to minimalizacja czasu, jakie kierownica musi poświęcić na kalkulację realistycznego zachowania, analizując sytuację na wirtualnym torze. Dzięki T-RFT model T-GT II ma być najbardziej responsnywną, najszybszą kierownicą w całej historii Thrustmastera. Producent podkreśla, że z dobrodziejstwa szybszego force feedbacku skorzystają także gracze na komputerach osobistych.

 class="wp-image-1759146"

Jakościowa zmiana ma dotyczyć również pedałów. Te zostały skonstruowane z elementów kupionych od jednego z europejskich producentów motoryzacyjnych. Nowe są także sprężyny pedałów, znacznie bardziej wytrzymałe niż w modelu T-GT, a jednocześnie oferujące większą precyzję i większą kontrolę.

Pamiętajmy tylko, że każda kierownica działająca z PlayStation 4 zadziała na PlayStation 5.

Akcesoria dla konsoli PS5 - podobnie jak same gry - są w gigantycznej większości wstecznie kompatybilne. Oznacza to, że bezprzewodowe zestawy słuchawkowe czy zewnętrzne dyski twarde zadziałają na PlayStation 5, o ile wcześniej działały razem z PlayStation 4. Dokładnie to samo tyczy się kierownic dla gier wyścigowych. Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ regularnie podłączam do swojego PS5 Logitecha G920. Działa idealnie.

REKLAMA

Thrustmaster T-GT II jest już dostępny na rynku, w formie pełnego zestawu: kierownica, moduł bazowy i pedały. Cena takiego kompletu to 750 euro, czyli niemal 3500 zł. W niedalekiej przyszłości ma pojawić się zestaw bez pedałów, wyceniony na 650 euro - jakieś 3000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA