REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

Szef Amazona leci w kosmos. Kilkanaście tysięcy osób podpisało petycję z wnioskiem, by tam został

Nie, to nie jest opinia autora tego tekstu. To opinia 15 000 osób, ktore podpisały taką petycję na portalu Change.org. O co chodzi?

18.06.2021
17:53
Szef Amazona leci w kosmos. Kilkanaście tysięcy osób podpisało petycję, by tam został
REKLAMA

20 lipca br. po wielu długich latach prac rozwojowych, a następnie testów, zbudowana przez należącą do Jeffa Bezosa firmę Blue Origin rakieta, po raz pierwszy zabierze astronautów w przestrzeń kosmiczną.

REKLAMA

Dotychczas rakieta New Shepard wykonała 14 lotów bezzałogowych tuż za granicę przestrzeni kosmicznej, po czym za każdym razem bezpiecznie wracała na Ziemię. Celem ostatecznym tych wszystkich wysiłków było stworzenie rakiety, która będzie mogła zabierać turystów na krótkie wypady w przestrzeń kosmiczną. W tym przypadku są to zaledwie 11-minutowe loty na wysokość 103 km i z powrotem. Podczas lotu wszyscy członkowie załogi mają okazję podziwiać Ziemię i przestrzeń kosmiczną przez duże okna kapsuły załogowej. Na wysokości ok. 85 km kapsuła odłącza się od rakiety i wznosi się na wysokość 103 km. Tamże przez ok. 3 minuty pozwala załodze unosić się w stanie nieważkości, po czym wchodzi w atmosferę i kilka minut później na spadochronach ląduje na powierzchni Ziemi.

Ku zaskoczeniu wielu, Jeff Bezos, założyciel firmy, ale i najbogatszy człowiek na świecie, postanowił wziąć udział w pierwszym locie załogowym swojej rakiety. Na pokładzie w trakcie inauguracyjnego lotu znajdzie się także brat Jeffa Bezosa, zwycięzca aukcji, w której licytowano bilet oraz jeszcze jedna osoba, której tożsamości jak dotąd nie ujawniono.

Tymczasem na portalu Change.org

REKLAMA

Na popularnym w Stanach Zjednoczonych portalu z petycjami pojawiła się petycja, której autorzy proszą o zakazanie Jeffowi Bezosowi powrotu z przestrzeni kosmicznej na Ziemię. Według autorów oryginalnej petycji Jeff Bezos to w rzeczywistości Lex Luthor, negatywny bohater z komiksów przedstawiających perypetie Supermana, tylko że przebrany za internetowego księgarza z sukcesami. Dalsza część petycji zdradza jednak jej szyderczy cel: pojawiają się w niej oskarżenia o przynależność do zakonu templariuszy, do wolnomularzy, do przeciwników teorii płaskiej Ziemi, itd. Nie zmienia to jednak faktu, że petycję podpisało do chwili obecnej 14 824 wraz z niżej podpisanym. Nie udało mi się dopisać jedynie, że wnioskuję o zabranie innych tuzów przemysłu kosmicznego.

Swoją drogą, chwila na portalu Change.org pozwala znaleźć znacznie ciekawszą aukcję dotyczącą szefa Amazonu. 9000 osób podpisało się już pod jednozdaniową petycją wzywającą Jeffa Bezosa do kupienia i… zjedzenia Mona Lisy. Podziwiam za kreatywność, ale popierać nie będę. Wara od sztuki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA