REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gry Xbox bez konsoli i PC tuż tuż. Microsoft pracuje nad przystawką do telewizora

Microsoft potwierdził plany dalszej ekspansji usługi Game Pass i powiązanej z nią możliwości strumieniowania gier na dowolny ekran przy pomocy xCloud. Ważnym elementem tej układanki są telewizory. Z myślą o nich niebawem zadebiutuje aplikacja Xbox TV, umożliwiająca strumieniowanie bez konsoli czy PC. Powstaje także przystawka dla starszych telewizorów oraz monitorów.

10.06.2021
17:07
Gry Xbox bez konsoli i PC tuż tuż. Microsoft pracuje nad przystawką do telewizora
REKLAMA

Na kilka dni przez bardzo ważną konferencją Microsoftu oraz Bethesdy z okazji E3 2021, CEO Satya Nadella podkreśla, jak ważnym elementem planów Microsoftu są gry wideo. Prezes gigantycznej korporacji technologicznej uwypukla znaczenie gamingu silniej niż Gates czy Ballmer, widząc przyszłość Xboksa w programie abonamentowym Game Pass oraz możliwości strumieniowania xCloud. Obie te usługi niebawem pojawią się na naszych telewizorach i monitorach.

REKLAMA

Microsoft prowadzi zaawansowane rozmowy z producentami telewizorów na temat premiery aplikacji Xbox TV.

 class="wp-image-1744293"

Nie jest to jednak nic zaskakująco. Phil Spencer - szef Xboksa - zapowiadał aplikację Xbox dla nowoczesnych telewizorów jeszcze pod koniec 2020 r. Spencer sugerował wtedy, że debiutu takiego rozwiązania możemy się spodziewać w następnych dwunastu miesiącach. Teraz wiemy, iż projekt wciąż ma kluczowe znaczenie dla Microsoftu, a gigant prowadzi rozmowy z czołowymi producentami telewizorów dotyczące premiery wieloekranowej aplikacji.

Na ten moment wciąż nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać aplikacji Xbox TV ani na telewizorach których producentów zadebiutuje. Biorąc pod uwagę dotychczasową ścisłą współpracę Xboksa z LG, zdziwiłbym się, gdyby aplikacja Microsoftu nie była dostępna najpierw właśnie na ekranach Koreańczyków. Jako szczęśliwy posiadacz telewizora Sony Bravia XH90, nie obraziłbym się również na współpracę z konkurencją. Jednak nawet, jeśli z jakiegoś powodu Xbox TV nie pojawi się na telewizorach Sony, nie wszystko stracone…

Microsoft pracuje nad przystawką HDMI z Xbox TV, dla monitorów oraz starszych telewizorów.

REKLAMA

Tego typu przystawka, działająca podobnie jak Chromecast czy Mi Stick, rozwiązuje problem braku wsparcia systemowego czy braku obecności aplikacji na platformie cyfrowej dystrybucji. Wystarczy kompatybilne gniazdo telewizyjne i już mogę grać w najnowsze Halo oraz najnowszą Forzę Horizon na kilkuletnim telewizorze. Jedyne, czego potrzebuję, to kontrolera Microsoftu oraz oczywiście odpowiednio wydajnego połączenia Internetowego.

Podobnie jak w przypadku samej aplikacji Xbox TV, również data premiery przystawki Microsoftu wciąż nie jest znana. Możemy być jednak niemal pewni, że oba rozwiązania zadebiutują na rynku jeszcze przed końcem 2021 r. W tym samym czasie CEO Microsoftu zapowiedział finalny etap rozwijania i ulepszania potężnej infrastruktury serwerowej, aby doświadczenie xCloud było jak najlepsze dla graczy w wielu miejscach na całym świecie. Do końca 2021 możliwość strumieniowania obrazu z gier ma się także pojawić aplikacji Xbox na Windows 10.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA