REKLAMA

Płatne funkcje stały się właśnie bezpłatne. Google Workspace jest teraz dla każdego

Do tej pory użytkownicy usług biurowych Google’a byli podzieleni na dwie, wyraźnie od siebie oddzielone grupy. Teraz posiadacze darmowej wersji zyskują funkcje dostępne do tej pory za opłatą, a sam Workspace jest dostępny dla każdego z Kontem Google.

15.06.2021 06.17
google workspace microsoft 365
REKLAMA

Google właśnie wprowadził gigantyczną zmianę do swoich usług biurowych. Największy konkurent Microsoft 365 jest już dostępny dla wszystkich posiadaczy Konta Google, co oznacza, że nie trzeba mieć już firmowego konta, by móc cieszyć się rozszerzonymi funkcjami Dysku, Meet, Dokumentów, Arkuszy i reszty. Użytkownicy darmowych wersji mają teraz pełen dostęp do funkcjonalności do tej pory dostępnej tylko dla Workspace.

REKLAMA

Jest jednak jeden haczyk, choć drobny. By otrzymać nową, rozszerzoną wersję usług biurowych, użytkownik musi się zgodzić na integrację Gmaila z Google Chat (wcześniej znane jako Google Hangouts). By to zrobić, należy się udać do ustawień Gmaila i tam w sekcji Czat i spotkania włączyć wspomnianą integrację.

 class="wp-image-1748490"

Google Workspace od dziś za darmo dla wszystkich. To jednak nie oznacza, że nie będzie za co płacić.

Użytkownicy Workspace będą mogli pracować w nowych wersjach aplikacji biurowych Google. Wszystkie te nowości opisałem w tym materiale. Należą do nich szerokie możliwości współpracy z pozostałymi członkami zespołu, wzmiankowanie innych użytkowników, integracja Google Meet i Google Chat z każdą pozostałą aplikacją Workspace – i wiele, wiele więcej.

To jednak nie oznacza, że Workspace staje się darmowy w każdej postaci i dla wszystkich. Firmy i korporacje nadal będą mogły korzystać z rozszerzonych planów zawierających usługi im dedykowane. Pojawi się nawet – choć na razie nie w Polsce – płatna wersja Workspace dla użytkowników indywidualnych, zawierajaca, tu cytuję zapowiedź, inteligentne systemy rezerwacji, profesjonalne spotkania wideo, spersonalizowane narzędzia do mailingu marketingowego i wiele więcej.

REKLAMA

Czyli że tak właściwie, to Workspace nie staje się całkowicie darmowy. Bardziej to otwiera się na nowe grupy użytkowników oraz wprowadza do darmowej wersji funkcje do tej pory dostępne za opłatą. Nie zmienia to jednak faktu że to i tak doskonałe wieści.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA