REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Odetchnijcie z ulgą, smartfony przestają rosnąć. Samsung Galaxy S22 będzie mniejszy od S21

Smartfony serii Samsung Galaxy S22 mają zadebiutować w styczniu 2022 r., ale sezon przecieków właśnie się rozpoczął. Pierwszy z nich mówi, że nowe modele nareszcie przestaną rosnąć. Rozmiar ekranów będzie mniejszy.

14.06.2021
7:51
samsung galaxy s21 ultra - recenzja
REKLAMA

Najnowszą nadchodzącą premierą Samsunga serii S będzie oczekiwany Galaxy S21 FE, czyli model, na jaki czeka wiele osób. W końcu poprzednik, Galaxy S20 FE, zyskał dużą popularność dzięki dobrej relacji możliwości do ceny. Smartfon miał wyciętych kilka funkcji względem bazowego S20, ale za to miał też znacznie niższą cenę.

REKLAMA

I choć do premiery Galaxy S22 poczekamy - jak sama nazwa wskazuje - do 2022 r., to już teraz pojawiają się pierwsze przecieki o tych modelach. Serwis SamMobile, który na ogół ma prawdziwe informacje zza kulis Samsunga, tym razem przedstawił przekątne ekranów w smartfonach serii Galaxy S22.

Samsung Galaxy S22, S22 Plus i S22 Ultra - żaden nie będzie większy od poprzednika.

Według jednego informatora, przekątne ekranów w Galaxy S22, S22 Plus i S22 Ultra to odpowiednio: ok. 6,1 cala, 6,5-6,6 cala oraz 6,8 cala. Drugi informator podaje bardziej precyzyjne wartości: 6,06 cala, 6,55 cala i 6,82 cala.

Takie wymiary pojawiają się u dwóch niezależnych źródeł. Jeżeli te informacje się potwierdzą, okaże się, że Samsung przestanie powiększać swoje smartfony. Galaxy S22 i S22 Plus będą mniejsze od poprzedników (miały one odpowiednio 6,2 oraz 6,7 cala), a Galaxy S22 Ultra będzie miał taką samą przekątną ekranu.

Czy to zapowiedź tego, że smartfony osiągnęły maksymalną wielkość?

 class="wp-image-1601462"
REKLAMA

Bardzo na to liczę, bo po latach powiększania smartfonów przyszła już pora, by powiedzieć „stop”. Najnowsze generacje rosły już tylko nieznacznie, ale jednak rosły. Biorąc pod uwagę fakt, że większość osób wymienia smartfon co kilka lat, do tej pory przesiadka na nowy model zawsze wiązała się z przeskokiem na większy ekran.

6,1 cala z Galaxy S22 to świetny, kompaktowy (jak na dzisiejsze standardy) rozmiar. Choć przekątna wydaje się ogromna, to w praktyce taki smartfon nie jest gigantem, z uwagi na mocno wydłużone proporcje ekranu. Z kolei 6,55 cala to dobra i nieprzesadzona przekątna dla smartfona w wariancie Plus. 6,81 z wariantu Ultra nadal uważam za zbyt duży rozmiar, ale w serii Ultra wszystko ma być naj, nawet kosztem ergonomii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA