REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Crytek idzie za ciosem. Zapowiada Crisis: Remastered Trilogy

Crysis: Remastered musiał okazać się spory sukcesem, bo odpowiedzialne za serię studio Crytek zapowiedziało właśnie odświeżoną edycję gier Crysis 2 i Crysis 3 w ramach Crysis: Remastered Trilogy.

02.06.2021
7:13
crysis remastered trilogy
REKLAMA

Crysis to seria gier wideo z gatunku FPS, której pierwsza odsłona w 2007 r. dławiła nawet te najlepsze jak na ówczesne czasy maszyny, zbierając mimo to bardzo dobre oceny ze względu na śliczną oprawę graficzną oraz zaawansowane silnik fizyczny. Crytek opracował również dwa sequele tej udanej strzelaniny, a ostatnia odsłona cyklu pojawiła się osiem lat temu.

REKLAMA

O marce słuch zaginął na dekadę, ale Crytek przypomniał o niej w ubiegłym roku. Wraz ze specami ze studia Saber Interactive właściciele praw do tej głośnej marki przygotowali Crysis: Remastered, czyli odświeżoną edycję na pecety i konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Nieco później wydano również darmowego next-gen patcha z myślą o PS5 i XSX/XSS, a na tym nie koniec.

Do sieci trafił właśnie zwiastun Crysis: Remastered Trilogy

Po premierze Crysis: Remastered gracze zaczęli zadawać sobie pytanie, czy Crytek odświeży pozostałe dwie części tego cyklu, czy też przygotuje czwartą odsłonę lub zajmie się zupełnie innym IP. W świecie gier wideo obserwujemy w końcu dwa różne podejścia do tego typu rewitalizacji serii sprzed lat, na które składa się wiele odsłon — zależy to od dewelopera, wydawcy i serii.

REKLAMA

W przypadku Gears of War edycji typu Remastered doczekała się jedynie pierwsza część serii, podczas gdy GoW2, GoW3 i Gears of War: Judgement dostępne są na konsolach Microsoftu wyłącznie w trybie wstecznej kompatybilności. Dla kontrastu na legendarną edycję Mass Effect składają się wydane przed laty trzy odsłony i niemal wszystkie dodatki. Crytek uznał z kolei, że… połączy te dwa podejścia.

Deweloperzy w pierwszej kolejności odświeżyli pierwszą odsłonę serii Crysis, a potem wydali do niej next-gen patcha, a dopiero teraz pracują nad wydaniem całej trylogii w jednym pakiecie, której premierę zaplanowano na jesień tego roku. To świetne wieści! Do tego gracze, którzy już wcześniej kupili Crysis: Remasteredbędą mogli kupić usprawnione edycje gier Crysis 2 oraz Crysis 3 osobno.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA