REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Allegro postawiło w Polsce swoje pierwsze automaty paczkowe. Są piękne

Już jesienią tego roku Allegro zaoferuje nowy sposób transportu produktów zakupionych na portalu. Dzisiaj w Poznaniu i w Warszawie stanęły pierwsze automaty paczkowe sieci.

09.06.2021
7:51
Allegro postawiło w Polsce swoje pierwsze automaty paczkowe. Są piękne
REKLAMA

Pierwszy ekologiczny automat paczkowy został dzisiaj ustawiony na Nowym Rynku w Poznaniu, nieopodal nowej siedziby Allegro. Trzy pozostałe urządzenia tego typu stanęły w Warszawie (ul. Puławska, Kabacki Dukt oraz ul. Rejewskiego). To jednak tylko symboliczny start. Jak przekonuje Grzegorz Czapski z Allegro, w ciągu kolejnych siedmiu miesięcy w całym kraju stanie 1500 automatów tego typu. Prace nad budową sieci rozpoczną się niezwłocznie i w najbliższych dniach swoje automaty mogą otrzymać takie miasta jak Łódź, Toruń czy Wrocław.

REKLAMA
 class="wp-image-1742031"
 class="wp-image-1742082"

Jak na razie jednak nie będzie można wybrać dostawy za pomocą automatów. Start usługi planowany jest na jesień, kiedy sieć automatów będzie już wystarczająco gęsta.

Automaty paczkowe wszelakiej maści stanowią element każdego miejskiego krajobrazu, dlatego też przy planowaniu swojej sieci Allegro prowadziło konsultacje zarówno z władzami miast, ale także z ruchami miejskimi jak i ekspertami. Dzięki temu możliwe będzie ustawienie automatów w miejscach najbardziej do tego odpowiednich. Prace na tym froncie jednak jeszcze trwają, stąd i firma nadal zainteresowana jest pozyskiwaniem nowych lokalizacji pod kolejne automaty paczkowe. Zainteresowane osoby i podmioty mogą zgłosić takie miejsca na stronie allegro.pl/zobacz/nasze-punkty.

 class="wp-image-1742049"

Po co to wszystko?

Allegro przekonuje, że automaty paczkowe sieci zapewnią klientom jeszcze szybszą i wygodniejszą metodę transportu zakupionych na portalu produktów, mimo że już dzisiaj 80 proc. paczek dociera do klientów w ciągu 1-2 dni.

 class="wp-image-1742052"
 class="wp-image-1742088"

Liczba klientów Allegro bezustannie rośnie, m.in. dzięki atrakcyjnej ofercie Allegro Smart!, której użytkownicy mają zapewnioną bezpłatną dostawę. Stąd i pomysł na stworzenie własnej usługi transportowej, która będzie w stanie skutecznie i szybko obsłużyć rosnący ruch. Badania rynku wskazują powiem, że liczba paczek przesyłanych w Polsce już w 2022 r. może sięgnąć 1 miliarda.

 class="wp-image-1742103"
REKLAMA
 class="wp-image-1742106"

Automaty zaprojektowane specjalnie dla Allegro będą zasilane przez odnawialne źródła energii i wyposażone w czujniki jakości powietrza. Aby nie niszczyć miejskiego krajobrazu, a jednocześnie minimalizować ślad węglowy Allegro postanowiło obsadzać fronty front urządzeń „ścianą roślin” o powierzchni 10 m kw. Allegro planuje w ten sposób pokryć w całym kraju powierzchnię nawet 21 000 m kw. Warto zauważyć jednak, że nie będzie to jednorazowy zabieg - wszystkie rośliny będą stale pielęgnowane i podlewane. To przyjemna odmiana do powierzchni miejskich pokrytych reklamami i banerami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA