REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Szczęść boże zamiast Lubię to! Polacy zbudowali katolicką alternatywę dla Facebooka

Agappe.pl to nowy gracz na rynku rodzimych social media. To usługa dla konkretnej grupy odbiorców, a konkretniej dla katolików.

07.06.2021
11:21
agappe.pl dla katolików
REKLAMA

Facebook w zasadzie zdominował rynek mediów społecznościowych. Jedyne alternatywy odnoszące mniejsze bądź większe sukcesy to te, które stawiają na pewną konkretną specjalizację. Jak chociażby Twitter skupiony na krótkich wypowiedziach tekstowych czy LinkedIn mający wartość główne dla osób dbających o karierę zawodową.

REKLAMA

Do grona mediów społecznościowych dochodzi Agappe.pl. Ma być platformą dla tych internautów, dla których grupy zainteresowań na Facebooku są zdecydowanie niewystarczające. Usługa ma bowiem skupiać wiernych religii katolickiej. Jak tłumaczy na łamach Dziennika Wschodniego twórca serwisu, Artur Potrapeluk, ma on pomóc wspólnotom, które już są w kościele, albo które się dopiero organizują. I skupiać tych, którzy szukają katolickiego boga i wyznają wartości głoszone przez tę wiarę.

Agappe.pl, czyli usługa społecznościowa dla Katolików. Powstała w Lublinie.

 class="wp-image-1738230"

Niestety nie miałem przyjemności przetestować usługi. Na dziś możliwość rejestracji jest zamknięta, a serwis jest sprawdzany przez twórców i ochotników, którzy zdążyli się zarejestrować do beta-testów. Szczegóły na temat jego funkcjonalności nie są znane, choć Potrapeluk informuje o takich narzędziach, jak możliwość streamowania na żywo czy tych służących do edukacji. Są też powiadomienia, strony firmowe (na przykład dla parafii, wydawnictw czy wspólnot) i funkcje udostępniania treści.

REKLAMA

Agappe.pl dostępny będzie przez aplikację mobilną bądź webową. Twórcy aktualnie dokonują ostatnich szlifów – w tym formalnych, bo nadal dopracowują kwestie związane z regulaminem i ochroną danych osobowych. Bezpieczeństwo ma być jednym z priorytetów.

Jak informuje Potrapeluk, testy usługi mają się ku końcowi, a jej publiczna premiera zaplanowana jest na 17 czerwca. Na pewno się przyjrzymy usłudze, jak już ta będzie działać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA