REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Zmiana nazwy kanału na YouTubie prosta jak nigdy. Nie trzeba już grzebać w ustawieniach konta Google

Dobra wiadomość dla osób, które chciały zmienić nazwę kanału na YouTubie przypisanego do swojego konta Google. Twórcy portalu cały proces właśnie uprościli.

26.05.2021
7:11
youtube kanal zmiana nazwy konto google
REKLAMA

Mało kto dzisiaj o tym już pamięta, ale YouTube nie jest dziełem Google’a. Firma z Mountain View kupiła ten obiecujący serwis z klipami wideo w 2006 r. za astronomiczne jak na tamte czasy 1,65 mld dol. Z biegiem czasu konta YouTube oraz Google zostały zintegrowane, ale z tego powodu do czasów współczesnych przetrwało kilka technologicznych michałków. Jedną z taką zaszłości były utrudnienia przy zmianie nazwy swojego kanału na YouTubie.

REKLAMA

Jak zmienić nazwę kanału na YouTubie?

Do tej pory, aby nazwać inaczej swój kanał na YouTubie, trzeba było grzebać w ustawieniach konta Google, do którego takowy był podpięty. Z tego powodu wiele osób nie chciało łączyć swojego konta w serwisie z filmami z profilem, do którego mają przypisanego historię wyszukiwania, Gmaila, Mapy, usługę Google Pay itp. Zamiast tego użytkownicy na potrzeby publikowania filmów zakładali osobne konto Google.

Teraz nie będzie już takiej potrzeby, gdyż zmiana nazwy kanału jest wreszcie niezależna od ustawień konta Google. Aby to zrobić, wystarczy przejść do swojego profilu — czy to z poziomu strony głównej serwisu lub poprzez aplikację mobilną, czy to z poziomu usługi YouTube Studio. Nazwę kanału można zmienić po tąpnięciu w odpowiednie pole i może tego dokonać każdy (nie jest wymagana np. subskrypcja YouTube Premium).

REKLAMA

Nazwa kanału na YouTubie może mieć długość do 50 znaków.

Google w swojej aplikacji mobilnej YouTube po wybraniu opcji zmiany nazwy kanału przypomina, że wybrana przez użytkownika nazwa będzie widoczna dla wszystkich pozostałych osób odwiedzających portal. Gigant z Mountain View zaznacza jednak, że wprowadzone zmiany będą widoczne wyłącznie na YouTubie — dane przypisane do konta Google, jeśli na tym nam zależy, trzeba zmienić osobno.

Dla osób, które chciałyby zaktualizować nazwę swojego kanału, którą domyślnie są imię i nazwisko użytkownika, Google przygotował nawet widoczny powyżej poradnik wideo. Widać na nim, w jaki sposób można nadać kanałowi na YouTubie nową nazwę, ale coś czuję, że nie będzie się on cieszył zbytnią popularnością, skoro wreszcie ta opcja znajduje się tam, gdzie powinna być widoczna od początku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA