REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Stawiam dychę, że w ciągu minuty gracz dostanie kulkę. Patent Sony sugeruje zakłady e-sportowe na konsolach

W sieci można znaleźć patent złożony w 2019 roku, dotyczący zakładów e-sportowych na konsolach PlayStation. Z opisu wynika, że system byłby niezwykle dynamiczny, elastyczny oraz inteligentny, w czasie rzeczywistym dopasowując się do wydarzeń w trakcie turniejów e-sportowych.

17.05.2021
20:02
W Polsce to nielegalne! Zakłady e-sportowe na patencie Sony
REKLAMA

Sony ma poważne plany związane z e-sportem oraz turniejami profesjonalistów. Wcześniej pisaliśmy o tym, jak producenci konsol PlayStation przejęli EVO - najpopularniejsze turnieje bijatyk rozpoznawane na całym świecie. Wcześniej Sony eksperymentowało z turniejową platformą na PlayStation 4, a także organizuje turnieje i wyzwania przy pomocy platformy Competition Center. Na Competition Center można znaleźć również wyzwania dla PS5, zintegrowane z systemową nakładką PS5 Tournament. Pierwszą grą z PlayStation 5 wdrożoną do Competition Center jest platformowy Sackboy: Wielka Przygoda.

REKLAMA
 class="wp-image-1711368"

Teraz w sieci można znaleźć patent, w którym Sony przedstawia system zakładów powiązanych z e-sportem.

Redakcja Push Square wskazuje na dokument patentowy z 2019 r., pochodzący bezpośrednio od Sony Interactive Entertainment - skrzydła technologicznej korporacji zajmującej się grami oraz konsolami. Firma złożyła do urzędu patentowego w Stanach Zjednoczonych dokument przedstawiający działanie systemu polegającego na zakładach, elastycznie dopasowującego się do przebiegu rozgrywanego na żywo turnieju.

System pozwalałby na dokonywanie natychmiastowym zakładów, przykładowo: obstawiam, że do dwóch minut wskazany gracz zostanie pokonany, albo w tej rundzie drużyna czerwonych wygra przewagą dwóch punktów. Tego typu propozycje zakładowe miałyby być podsyłane użytkownikowi przez system, ale to od nas zależy, czy podjęlibyśmy ryzyko.

Korporacja nie podaje bezpośrednio nazw konsol, ale dokument patentowy jest tematycznie powiązany z innymi zautomatyzowanymi procesami Sony, które miały stanowić część konsoli PlayStation 5. Zgodnie z wcześniejszymi patentami i przeciekami, platforma Sony mogła podpowiadać graczowi jak poradzić sobie z lokacją w której utknął, a także proponować rozwiązanie problemu korzystając z zakupów w PS Store, w czasie rzeczywistym dopasowując porady do naszych poczynań na ekranie.

Zakłady na PlayStation a spawa polska.

Nawet, jeśli Sony rozważa wdrożenie systemu zakładów e-sportowych na konsolach, usługi tego typu raczej nie będą dostępne dla graczy korzystając z polskich kont użytkownika. Na terenie naszego kraju działa tzw. ustawa antyhazardowa, blokująca znaczną część podobnych inicjatyw. Przykładowo, gdy do popularnej gry Grand Theft Auto Online została dodana możliwość skorzystania z wirtualnego kasyna, większość jego funkcji została wyłączona dla polskich graczy. Odwiedzając The Diamond Casino & Resort, nie możemy zagrać w pokera, blackjacka ani ruletkę. Tym bardziej obstawiać wyścigów konnych. Polskim graczom pozostają głównie misje fabularne powiązane z kasynem.

REKLAMA

Oczywiście nie przeszkadza to graczom z Polski w stosowaniu VPN, aby zasiąść do stołu z kartami. W sieci bez problemu znajdziemy masę poradników przygotowanych z myślą o graczach z Polski oraz krajów o podobnych przepisach, pozwalających ominąć blokadę respektującą polskie ustawodawstwo.

Oczywiście od złożenia patentu do wdrożenia skomplikowanego systemu rozciąga się bardzo długa droga z wieloma przeszkodami i skrzyżowaniami. Nie wiemy, czy Sony realnie planuje wdrożenie rozwiązania tego typu, chociaż biorąc pod uwagę rosnącą popularność e-sportu, bez wątpienia byłaby to bardzo ciekawa, chociaż również niezwykle kontrowersyjna możliwość .

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA