REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus i Plush przedłużają promocję na darmowe 5G w ofertach prepaid

Dobra wiadomość dla abonentów sieci Plus i Plus, którzy wybrali oferty na kartę. Grupa Cyfrowy Polsat przedłuża promocję na bezpłatny dostęp do 5G w taryfach prepaid.

31.05.2021
19:12
5G Plus Plush prepaid na karte
REKLAMA

Już w zeszłym roku ruszyło oficjalnie 5G w Polsce, aczkolwiek jak na razie łączność nowej generacji wykorzystuje jedynie częstotliwości używane uprzednio przez LTE, gdyż pomimo podniesienia norm PEM, na aukcję 5G nadal czekamy. Mimo to operatorzy postanowili nie czekać na polityków i już teraz zapewniają mniejsze opóźnienia i wyższe transfery… wybranym klientom.

REKLAMA

To, czy da się skorzystać z nowego standardu, zależy przede wszystkim od lokalizacji. Nowe stacje bazowe obsługujące łączność 5. generacji są stawiane niemalże dzień w dzień, ale nadal na mapkach zasięgu 5G mamy spore białe plamy. Oprócz tego klienci muszą mieć telefon z nowym modemem i wykupić dostęp do odpowiedniej taryfy, bo nie wszystkie plany mają obsługę nowego typu łączności.

5G w sieciach Plus i Plush

Niektóre sieci limitują dostęp do 5G abonentom niektórych taryf. Dla przykładu w przypadku Orange Flex z tego nowoczesnego standardu łączności mogą skorzystać jedynie osoby, które wybierają najdroższy pakiet za 80 zł miesięcznie, a pozostali abonenci muszą obejść się smakiem. Inne sieci całkowicie blokują możliwość korzystania z sieci 5. generacji w taryfach typu prepaid.

W przypadku sieci Plus i Plush zasięg 5G dociera już do 12 mln ludzi i mogą go wykorzystać zarówno klienci abonamentowi, jak i użytkownicy ofert typu „na kartę”. Ci ostatni jednak mają do niego dostęp jedynie w ramach specjalnej ograniczonej czasowo promocji. Na szczęście wygląda na to, że Grupa Cyfrowy Polsat nie zamierza zabierać klientom dostępu do lepszych transferów i niższych opóźnień… w najbliższym czasie.

Nowy pakiet w Plusie: Bez limitu i 20 GB 5G.

REKLAMA

Promocja na darmowy dostęp do 5G we wszystkich taryfach prepaid Plusa i Plusha zakończy się z dniem 31 lipca 2021 r. Po tym terminie, aby dalej korzystać z zalet łączności 5. generacji, trzeba będzie wykupić nowy pakiet o nazwie Bez limitu i 20 GB 5G w cenie 40 zł na 30 dni. Co istotne, w ramach bonusu za doładowanie można otrzymać dodatkowe 15 GB, co zwiększa pakiet aż do 35 GB

Plus podaje, że pakiet Bez limitu i 20 GB 5G można włączyć krótkim kodem USSD: *136*11*9203#. Oprócz tego klienci mogą zadzwonić do Działu Obsługi Klienta lub aktywować go w aplikacji Mobilny Plus Online. Dodatkowo, 7 czerwca 2021 r. przedłużona zostanie promocja na pakiet 120 GB na 90 dni w cenie 15 zł (w transzach po 40 GB na 30 dni). Aktywuje się ją kodem USSD *136*11*0060#.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA