1. Spider's Web
  2. Technologie

Irytuje cię już sama myśl o tym, że musisz w banku założyć konto firmowe? Spokojnie, jest na to sposób

Lokowanie produktu

Zakładanie konta w banku to nieuchronny element każdego procesu zakładania firmy. Proces ten jednak nigdy nie należał do najłatwiejszych czy najprzyjemniejszych. Najczęściej, aby wszystko załatwić od ręki, trzeba wybrać się do oddziału banku. Jeżeli oddziału banku nie ma jednak nigdzie w pobliżu, czasami młodzi przedsiębiorcy próbują założyć Internet za pomocą strony internetowej. Teraz powstała jednak trzecia, chyba najprzyjemniejsza alternatywa.

31.05.2021
12:53
Irytuje cię już sama myśl o tym, że musisz w banku założyć konto firmowe? Spokojnie, jest na to sposób

Nie ma co się oszukiwać, wycieczka do oddziału banku to kilkadziesiąt minut wyjętych z życia. Przedstawianie dokumentów, identyfikacja klienta, oczekiwanie na wypełnienie przez pracownika banku wszystkich niezbędnych ankiet, wydrukowanie wszystkich regulaminów, a to wszystko i tak przy założeniu, że mieszkamy w dużym mieście i do oddziału banku mamy stosunkowo blisko. 

Jeżeli osoba chcąca założyć konto mieszka w mniejszej miejscowości, może się okazać, że wybrany bank w ogóle nie ma w niej swojego oddziału. W tej sytuacji mało kto decyduje się na wyprawę do innego miasta. Najczęściej w takiej sytuacji zakłada się konto przez stronę internetową banku. Cały proces, choć szybszy od wyprawy do banku, także składa się z wypełniania licznych formularzy.

Co jednak zrobić w sytuacji, w której lokalizacja albo obowiązki zawodowe nie pozwalają na osobistą wycieczkę do banku, a do komputera także nie mamy dostępu? Wbrew pozorom jest jeszcze trzecia, chyba najmniej bezproblemowa droga: aplikacja w smartfonie.

Nie oszukujmy się. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy: w domu, w delegacji, w pracy, w małym mieście, w dużym mieście, zawsze mamy ze sobą smartfon. W ostatnich latach smartfon stał się tym jednym urządzeniem, z którym nigdy się nie rozstajemy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, bank Credit Agricole umożliwił właśnie bezproblemową możliwość założenia konta firmowego bezpośrednio z aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie z systemem Android lub iOS do założenia konta potrzeba jedynie połączenia z Internetem, aparatu fotograficznego (oczywiście wbudowanego w smartfon) oraz dowodu osobistego i numeru NIP lub REGON.

Proces zakładania konta można zasadniczo przejść podczas piętnastominutowego spaceru z psem (o ile mamy przy sobie dowód osobisty). Aplikacja krok po kroku przeprowadza przedsiębiorcę przez proces zakładania konta, od podania numeru telefonu, na który będą przychodziły SMSy, przez skanowanie dowodu osobistego i wykonanie zdjęcia twarzy, po podanie danych firmy. Z konta można skorzystać natychmiast po założeniu go w aplikacji mobilnej. Zakładanie konta w ten sposób gwarantuje znacznie większy komfort niż wizyta w banku czy nawet strona internetowa.

Załóż konto przez aplikację, a możesz uzyskać dodatkowo nawet 1700 zł

Samo otwarcie konta firmowego za pomocą aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes oraz zapewnienie miesięcznych wpływów  w wysokości 3000 zł przez pół roku gwarantuje premię w wysokości 200 zł. Jeżeli natomiast posiadacz konta przez pierwsze sześć miesięcy zapewni wpływy na poziomie min. 3000 zł oraz będzie wykonywał regularnie płatności kartowe w wysokości min. 300 zł, otrzyma bonus w wysokości 500 zł. Taką samą kwotę można także otrzymać za zawarcie umowy kredytu na sfinansowanie działalności gospodarczej, przy czym umowa musi zostać zawarta w ciągu sześciu miesięcy od założenia konta. Trzecie 500 zł można otrzymać zawierając umowę o terminal płatniczy POS z partnerem Elavon. 

Jeżeli to wszystko brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe – sprawdź to sam pobierając aplikację CA24 Otwórz Konto Biznes.

Materiał powstał we współpracy z Credit Agricole.

Lokowanie produktu
Najnowsze