REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kalkulator to tylko początek. Nintendo Switch ma system antywłamaniowy na podczerwień w stylu Mission Impossible

To nie żart, chociaż mogłoby się wydawać inaczej. Na konsoli Nntendo Switch pojawi się program Spy Alarm, mający służyć jako uniwersalne rozwiązanie antywłamaniowe wykorzystujące podczerwień w kontrolerze Joy-Con.

25.05.2021
17:48
Na Nintendo Switch działa alarm przeciwwłamaniowy
REKLAMA

Gdy kilka tygodni temu pisaliśmy o premierze kalkulatora na Nintendo Switch, społeczność fanów konsoli była zachwycona. Komiczne wydarzenie rozrosło się do takich proporcji, że producent aplikacji - firma Sabec - postanowił kuć żelazo póki gorące. Po kalkulatorze oraz aplikacji imitującej cymbałki przyszedł czas na alarm antywłamaniowy, wykorzystujący wiązkę podczerwieni w kontrolerze Joy-Con.

REKLAMA

Spy Alarm zamienia konsolę Nintendo Switch na czujnik rodem z filmu Mission Impossible.

Producenci z Sabec postanowili wykorzystać jedną z unikalnych, dodatkowych funkcji prawego Joy-Cona. Bezprzewodowy kontroler został wyposażony w czujnik IR, wysyłający wiązkę podczerwieni. Właśnie ta wiązka jest podstawą działania aplikacji Spy Alarm, która zmierza na konsolę Nintendo Switch, wywołując wielkie zainteresowanie posiadaczy tej platformy.

Po uruchomieniu Spy Alarm korzystamy z Joy-Cona niczym z laserowego czujnika. Kontroler nieustannie wysyła przed siebie wiązkę podczerwieni. Gdy ta zostanie przerwana - na skutek ruchu jakiegoś obiektu - na konsoli Nintendo Switch aktywuje się alarm. Użytkownik może dopasować czułość reakcji, ale wciąż nie wiadomo, jak takie rozwiązanie będzie sprawować się w praktyce.

Spy Alarm umożliwi także prowadzenie rejestru informującego o liczbie naruszeń. W ten sposób młodsi gracze mogą tworzyć swoistą tabelę punktową podczas zabawy we włamywacza, testując bezprzewodowy kontroler Switcha w rozmaitych scenariuszach i zmiennym otoczeniu. Taki rejestr pozwala również przekonać się, jak często ktoś odwiedza nasze pomieszczenie podczas naszej nieobecności.

 class="wp-image-1723701"
 class="wp-image-1723704"
REKLAMA

Spy Alarm zadebiutuje niebawem, aplikacja będzie kosztować 36 złotych.

Program pojawi się na platformie cyfrowej dystrybucji eShop już 27 maja 2021 r. Posiadacze konsoli Nintendo Switch z kontami dla polskiego regionu zapłacą za Spy Alarm 36 złotych. Podobnie jak w przypadku kalkulatora, wielu fanów Nintendo realnie rozważa kupno aplikacji, wyłącznie ze względu na jej unikalność oraz absurdalność. Niestety, sam należę do tego grona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA