REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

KRRiT do Ipli: hola, hola, nie ma takiego oglądania. Na platformie Polsatu będzie można zobaczyć kanały TVP i TVN

Macki Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji sięgają też internetu. Właśnie przekonuje się o tym Ipla, która w swojej ofercie nie mała kanałów TVP i TVN-u. Wkrótce to się zmieni.

14.05.2021
19:12
cyfrowy polsat
REKLAMA

Zasada must carry, must offer i art. 43 ust. 1 Ustawy o radiofonii i telewizji zakłada, że nadawcy muszą udostępniać kanały objęte przepisami. Mowa tutaj o TVP1, TVP2, TVP3, TVN, Polsacie, TV Puls i TV4.

REKLAMA

Wcześniej dotyczyło to operatorów telewizyjnych, np. kablówki, ale wraz z rozwojem usług VOD zaczęli wykorzystywać to internetowi gracze. Na przykład WP Pilot, który powołuje się na tę zasadę i udostępnia swoim użytkownikom swoje stacje. Nie podoba się to choćby Telewizji Polskiej, bo wpływy z reklam uciekają.

Cyfrowy Polsat również nie był fanem. Dlatego w Ipli nie znajdziemy teraz wspomnianych wcześniej stacji. To się po interwencji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmieni. Właściciel Ipli już prowadzi stosowne rozmowy, a kanały mają się pojawić „niedługo”.

Teoretycznie ktoś, kto korzysta z Ipli, raczej nie robi tego, aby oglądać TVP czy TVN

Teoretycznie. Należy jednak zadać pytanie, dlaczego internetowego operatora, który ma w swojej ofercie telewizyjne kanały, miałyby nie obowiązywać telewizyjne reguły? Wprawdzie KRRiT dużo czasu zajęło, aby przekonać Cyfrowy Polsat do swoich racji, ale w końcu się udało.

REKLAMA

Dla użytkowników to oczywiście dobra wiadomość, bo nie trzeba będzie szukać innych aplikacji czy stron, aby np. obejrzeć mecz Ligi Mistrzów, którą TVP transmituje. Co ważne, apel Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczy też innych operatorów, więc niewykluczone, że na Playerze też wkrótce zobaczymy Polsat i kanały Telewizji Polskiej.

Akurat dziwne, że do współpracy Playera i Ipli jeszcze nie doszło. Już rok temu zapowiedziano powstanie wspólnej platformy Polsatu i TVN-u, która miała być polskim rywalem Netfliksa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA