REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Piszesz, że Covid powstał w laboratorium? Facebook stwierdzi, że możesz mieć rację

Na Facebooku nie brakuje wpisów twierdzących, że Covid 19 jest chorobą stworzoną przez człowieka, by wprowadzić kontrolę i nowy porządek świata. Facebook dotychczas usuwał takie komentarze, ale właśnie z tym skończył.

28.05.2021
12:13
Konto na Facebooku po śmierci - jak usunąć, jak skonfigurować, co się stanie?
REKLAMA

Na pewno znacie ten schemat. Na Facebooku właściwiej w każdej dyskusji dotycxącej Covid 19 pojawiają się pandemiosceptycy. Są to osoby uważające, że za Covidem stoi Bill Gates, jakaś organizacja lub rząd, a wirus powstał po to, by kontrolować społeczeństwo.

REKLAMA

Facebook cały czas wyjątkowo sprawnie wyłapuje wszelkie treści związane z Covid 19, po czym natychmiast je prześwietla. Widać to np. na przykładzie szczepionek. Jeśli post na Facebooku porusza temat szczepionki, serwis automatycznie dokleja do niego małą plakietkę z najnowszym statusem z WHO oraz z odnośnikiem do centrum informacji, czyli podstrony gromadzącej na Facebooku potwierdzone informacje o szczepieniach i pandemii. Ma to zapobiegać rozprzestrzenianiu się fake newsów, o które nie jest trudno.

 class="wp-image-1728585"

Piszesz, że Covid został stworzony w laboratorium? Facebook stwierdzi, że możesz mieć rację.

Najnowsze wytyczne Facebooka nie pozwalają na blokowanie postów, w których autor sugeruje, że wirus powstał w laboratorium. Skąd ta nagła zmiana podejścia? Jest to następstwem publikacji w Wall Street Journal, w której przedstawiono raport mówiący o tym, że trzech naukowców z Instytutu Wirusologii w Wuhan już w październiku 2019 r. było hospitalizowanych na skutek ciężkiego przebiegu nowej choroby. Tak, chodzi o pierwsze zachorowania na Covid, na kilka miesięcy przed potwierdzeniem wirusa.

Cała sprawa jest jeszcze badana, ale raport rzuca zupełnie nowe światło na początki pandemii. Jeśli doniesienia Wall Street Journal się potwierdzą, będzie to wstęp do tego, by uznać Covid 19 za wirus powstały w laboratorium.

Facebook przygląda się tej sprawie i póki co pozostaje neutralny.

REKLAMA

Dopóki sprawa nie będzie w pełni wyjaśniona, Facebook zrobi krok wstecz i nie będzie zajmował stanowiska w tej sprawie. Jeśli użytkownicy będą pisać posty o rzekomym układzie i produkcji wirusa na zlecenie, Facebook nie będzie rozpatrywał takich wiadomości jako szkodliwe czy nieprawdziwe.

Tym samym Facebook pozostaje neutralny, a sam przedmiot badań Wall Street Journal jest niezwykle ciekawy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA