REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Foliarze twierdzą, że Melinda miała dość zabawy w Boga. Bill Gates rozstaje się z żoną

Bill Gates, amerykański miliarder i współzałożyciel Microsoftu, poinformował o końcu małżeństwa z Melindą Gates. Fani teorii spiskowych od wczoraj mają używanie, a pozostała część świata zastanawia się, co z Fundacją Gatesów.

04.05.2021
7:53
Bill Gates rozstaje się z żoną. Fani teorii spiskowych mają używanie
REKLAMA

Wczoraj późnym wieczorem polskiego czasu Bill Gates opublikował na Twitterze krótkie oświadczenie dotyczące końca swojego małżeństwa.

REKLAMA

„Po długim namyśle i ogromnie włożonej pracy w nasz związek, podjęliśmy decyzję o zakończeniu małżeństwa. Przez ostatnie 27 lat wychowaliśmy trójkę niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację działającą na całym świecie i umożliwiającą ludziom prowadzenie zdrowego, produktywnego życia. Nadal wierzymy w tę misję i kontynuujemy współpracę w fundacji, ale nie uważamy, że możemy dalej rozwijać się jako para w dalszym etapie naszego życia. Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny kiedy zaczynamy nawigować po tym nowym etapie życia.”

- czytamy w oświadczeniu.

Pod wpisem opublikowanym na koncie Gatesa podpisał się zarówno on, jak i jego żona. Amerykańskie media piszę nie o rozwodzie, lecz o separacji, ale Gates nie zdradza szczegółów i prosi o poszanowanie prywatności. Krótka informacja publiczna jest w tej chwili jedynym stanowiskiem Gatesów.

Fani teorii spiskowych łączących Billa Gatesa z pandemią już wydali wyrok. Będzie rozwód, bo „Melinda miała już dość zabawy w Boga”.

Komentarze pod wpisem Billa Gatesa na Twitterze są wyłączone, ale internauci bardzo szeroko komentują jego oświadczenie w innych mediach. Gates, obok Elona Muska, jest obecnie jednym z najgłośniejszych nazwisk z pogranicza nowych technologii i nauki. Jednocześnie od początku pandemii jest na celowniku środowisk doszukujących się „drugiego dna” w szczepieniach przeciwko COVID-19.

To wszystko sprawia, że internetowi komentatorzy nie szczędzą klawiatur na całym świecie, w tym w Polsce. Poniżej próbka wypowiedzi zebranych w nocy na Facebooku. Wygląda na to, że wyrok już zapadł.

Mniej podatni na manipulacje zastanawiają się, jak sytuacja odbija się na fundacji Gatesów.

REKLAMA

Bill & Melinda Gates Foundation to największa na świecie organizacja filantropijna. Gatesowie wykorzystują swój ogromny majątek do działań prowadzonych w krajach rozwijających się, gdzie fundacja pracuje nad poprawą jakości życia, głównie w obszarach opieki zdrowotnej i walki z głodem.

Gates twierdzi, że rozpad małżeństwa nie będzie oznaczał końca fundacji, a była para będzie nadal współpracować na płaszczyźnie zawodowej. Być może jedyną zmianą będzie zmiana nazwy, jako że Melinda przyjęła nazwisko po mężu. Możliwe jednak, że nawet nazwa nie ulegnie zmianie, bowiem amerykańskie media nie mówią o rozwodzie, lecz o separacji Gatesów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA