REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple podkręca tempo: iOS 14.6, iPadOS 14.6, watchOS 7.5 i macOS 11.4 już tu są

Od ostatniej większej aktualizacji systemów Apple’a minął ledwie miesiąc, ale firma z Cupertino ma dla nas niespodziankę. Na dwa tygodnie przed WWDC 2021 zawitały do nas iOS 14.6, iPadOS 14.6, watchOS 7.5 i macOS 11.4.

24.05.2021
20:20
iOS 14.6 apple system iphone
REKLAMA

Na poprzednie wersje systemów Apple’a do telefonów, tabletów, zegarków i komputerów przyszło nam czekać miesiącami. iOS 14.5, iPadOS 14.5, watchOS 7.4 i macOS 11.3 w wersji rozwojowej maglowane były przez testerów wyjątkowo długo. Oczekiwanie irytowało też bardziej niż zwykle, bo już od lutego wiedzieliśmy o jednej pozornie niewielkiej nowości, która przydałaby się nam rok temu.

REKLAMA

Tym dodatkiem, który sprawił, że przebierałem nogami przed premierą nowej wersji systemu operacyjnego, była funkcja automatycznego odblokowywania telefonu, gdy tylko pozbawiony czytnika linii papilarnych iPhone wykrywa w bliskiej odległości odblokowanego Apple Watcha zalogowanego na to samo Apple ID. W dobie pandemii i obowiązku noszenia maseczek to bardzo wygodny dodatek.

iOS 14.6, iPadOS 14.6, watchOS 7.5 i macOS 11.4 pojawiły się po miesiącu od premiery poprzedników.

Tak jak na poprzednią wersję systemów Apple’a czekaliśmy tygodniami, tak teraz firma z Cupertino uwinęła się z aktualizacjami w zaledwie miesiąc. Dzisiaj o godz 19:00 udostępniono nowe stabilne wydania iOS-a, iPadOS-a, watchOS-a i macOS-a (z pominięciem tvOS-a do przystawek Apple TV). Niestety krótki czas oczekiwania idzie w parze z krótką listą zmian.

Nowe systemy Apple’a do smartfonów, tabletów, zegarków i komputerów obsługują rodzinną kartę kredytową Apple Card, którą można współdzielić pomiędzy 5 osobami w wieku co najmniej 13 lat. Oprócz tego pojawiła się zapowiadana wcześniej funkcja subskrybowania podcastów na różnych urządzeniach — ich twórcy będą mogli zarabiać pieniądze bezpośrednio w aplikacji Podcasty.

Pewnych usprawnień doczekał się też Lokalizator.

Aplikacja do lokalizowania na mapie ludzi oraz ich sprzętów pozwala ustawić kontaktowy adres e-mail zamiast numeru telefonu w AirTagach oraz innych akcesoriach podpinanych do sieci Find My. Apple zadbał też o to, żeby w przypadku dotknięcia breloka od Apple’a telefonem z NFC numer telefonu posiadacza był częściowo maskowany.

REKLAMA

Posiadaczy telefonów Apple’a nie powinny też już więcej denerwować błędy takie jak niedziałające odblokowywanie telefonu zegarkiem po ręcznym zablokowaniu iPhone’a z poziomu Apple’a Watcha. Naprawiono też przypomnienia i rozszerzenia blokujące połączenia na wybrane numery, wyeliminowano błąd z przełączaniem się wyjścia audio oraz poprawiono wydajność zaraz po uruchomieniu.

W przypadku iPadOS 14.6 wyeliminowano te same błędy, co w iOS 14.6, a watchOS 7.5 łata usterki i wprowadza obsługę EKG w krajach jak Melezja i Peru. Posiadacze komputerów Mac z kolei po aktualizacji do macOS 11.4 nie powinni narzekać już na problemy z grą Civilization VI. Poprawiono też kilka niedoróbek w Safari oraz innych aplikacjach systemowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA