REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

43 cale, 4K i Tizen w budżetowym... monitorze. Oto nowy Samsung Smart M7

Skoro telewizory mają po 80 cali, to najwyższy czas, by urosły też monitory. Budżetowa linia Samsung Smart Monitor rozszerzy się o nowe modele, w tym M7 o zawrotnej przekątnej 43 cali.

24.05.2021
8:01
Samsung Smart M7
REKLAMA

Pamiętam moment, kiedy jakieś 10 lat temu przesiadłem się z telewizora o przekątnej 32 cale na 42 cale. Była to zupełnie nowa jakość. Powierzchnia ekranu urosła w bezprecedensowy sposób, a ja byłem zachwycony.

REKLAMA

Wydaje się, że było to zaledwie wczoraj, a nasze ekrany w tym czasie urosły jeszcze mocniej. Dziś mój telewizor o przekątnej 55 cali coraz częściej wydaje mi się nieco za mały, a monitor o wielkości 27 cali znajduje się w dolnym zakresie akceptowalności. Do montażu wideo i obróbki zdjęć nie pogardziłbym ekranem o przekątnej 32 cali, a może nawet nieco większej.

Niestety monitory graficzne o takich wielkościach kosztują krocie, ale Samsung wprowadza potężne przekątne na znacznie przyjemniejsze rejony cenowe.

Linia monitorów Samsung Smart Monitor rozszerza się o modele 43” i 24”. Oba mogą działać niczym telewizor.

Linia monitorów Samsung Smart mocno wyróżnia się na rynku, bo łączy duże przekątne z bardzo przystępną ceną, a do tego dodaje funkcje multimedialne znane z telewizorów Samsunga. Monitory są wyposażone w nakładkę Smart Hub z systemem Tizen, czyli panel znany ze smart TV tej firmy. Smart Hub daje dostęp m.in. do aplikacji VOD, bez konieczności podłączania komputera. Do tego monitor ma wbudowane Wi-Fi i Bluetooth 4.2 do podłączenia głośników lub akcesoriów.

Gdzie jest tu haczyk? W specyfikacji. Mamy bowiem do czynienia z dość prostymi panelami LED VA z częstotliwością odświeżania ekranu w 60 Hz. Nie ma tu wbudowanego tunera TV, mamy zaledwie dwa wejścia HDMI (niektóre modele mają też USB-C, ale bez zasilania), a kolory, czernie i HDR raczej nikogo nie zachwycą. To typowy standard.

Teraz ta linia rozszerza się o dwa nowe modele. Pierwszy to największy w serii Samsung Smart Monitor M7 43” (Model: M70A). Ma on rozdzielczość Ultra HD (4K) i obsługuje standard HDR 10. Druga nowość to z kolei najmniejszy w rodzinie Smart Monitor M5 24” (Model: M50A). W jego przypadku mamy rozdzielczość 1080p.

Nie znamy jeszcze cen nowych monitorów, ale można być dobrej myśli, bo dotychczasowi przedstawiciele serii byli naprawdę świetnie wycenieni. W Polsce możemy kupić następujące modele Smart Monitorów:

REKLAMA
  • Samsung Smart Monitor M5 27”, Full HD za 899 zł,
  • Samsung Smart Monitor M5 32”, Full HD za 999 zł,
  • Samsung Smart Monitor M7 32”, 4K za 1699 zł.

Ceny są naprawdę dobre, więc pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie, ile może kosztować budżetowy monitor 4K o przekątnej 43 cali. Brzmi jak oksymoron, ale to rzeczywistość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA