REKLAMA

Youtuber Kamerzysta został aresztowany. Odpowie za to, co robił na polskim YouTubie

Łukasz W. znany youtube'owej widowni jako Kamerzysta został aresztowany na miesiąc za znęcanie się nad niepełnosprawnym mężczyzną.

19.04.2021 06.27
Youtuber Kamerzysta został aresztowany. Odpowie za to, co robił na polskim YouTubie
REKLAMA

Szczeciński Sąd Rejonowy wydał 18 kwietnia nakaz aresztowania Łukasza W. O 3-miesięczny areszt wnioskowała Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód, która prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad niepełnosprawnym intelektualnie młodym mężczyzną. Sąd zgodził się na miesięczne odosobnienie. Zgodnie z artykułem 207 Kodeksu Karnego Kamerzyście grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Kamerzysta aresztowany. Wreszcie!

Aresztowanie ma związek z nagraniem, na którym Kamerzysta w towarzystwie innych osób znęcał się przed kamerą nad niepełnosprawnym intelektualnie.

Na filmie zarejestrowano, jak ofiara je ziemię, skacze do kontenera ze śmieciami i zostaje zachęcona do spożycia kocich odchodów.

Kamerzysta został aresztowany, bo sąd uznał, że zachodzi obawa matactwa i wpływania na świadków oraz drugiego podejrzanego. Uczestniczący w nagraniu mają wskazywać Łukasza W, jako prowodyra zaistniałego przestępstwa. Drugi podejrzany został objęty dozorem policyjnym.

Patostreamerzy mogą zacząć się bać?

REKLAMA

Dotąd niemal bezkarni patostreamerzy wreszcie mogą się doczekać stanowczych działań organów ścigania, choć należy pamiętać, że sam Kamerzysta, jak i jego kolega Kruszwil mieli już bliskie spotkania z policją.

Trudno apelować o refleksję do takich osób, jak Kamerzysta skoro utrzymuje się on z patostreamerki, a jego kanał śledzi ponad 2 mln osób. Potrzebne są raczej systemowe działania, zwłaszcza po stronie YouTube'a, który powinien uniemożliwiać tego typu działania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA