REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wyciekły nowe informacje o składanym Samsungu Galaxy Z Flip 3. Będzie kolorowo

Samsun Galaxy Z Flip 3 nadchodzi wielkimi krokami, a my właśnie poznaliśmy kilka szczegółów na temat jego specyfikacji. Wiemy, jakie wersje pamięci i jakie kolory będzie oferował nowy składany smartfon.

27.04.2021
10:36
Wyciekły nowe informacje o składanym Samsungu Galaxy Z Flip 3. Będzie kolorowo
REKLAMA

Samsung Galaxy Z Flip 3 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier mobilnych 2021 r. Dla wielu osób najważniejszą cechą nowego smartfona może być cena, bowiem Z Flip 3 ma być sporo tańszy od poprzedników. Pod koniec ubiegłego roku pojawił się przeciek mówiący o tym, że Samsung Galaxy Z Flip 3 będzie kosztował 999 dol. Wyjaśniałem wtedy, jak może się to przełożyć na polskie realia:

REKLAMA

Nowy Samsung Galaxy Z Flip 3 (lub Flip 3 FE) ma w momencie premiery kosztować 999 dol. To dokładnie tyle samo ile kosztował przy debiucie podstawowy Samsung Galaxy S20. Jego polska cena w lutym wynosiła 3949 zł, ale obecnie, pod koniec roku, nowego Galaxy S20 kupimy za 3000 - 3200 zł.

Taki scenariusz ma szansę sprawić, że składane smartfony zaczną się popularyzować.

Nowe przecieki mówią o ośmiu opcjach kolorystycznych Galaxy Z Flipa 3.

samsung galaxy z flip class="wp-image-1102565"

Samsung zamierza pokazać aż osiem kolorów nowego smartfona. Będą to: biały, czarny, niebieski, jasnofioletowy, zielony, „coś pomiędzy fioletem i różem”, beżowy, a także szary w wersji matowej.

Paradoksalnie ten przeciek może potwierdzać wcześniejsze doniesienia o obniżeniu cen. Jeśli prześledzimy portfolio smartfonów Samsunga, dojdziemy do wniosku, że producent stosuje kolorowe obudowy w niższych seriach. Im droższy smartfon, tym mniej wariantów kolorystycznych zaserwuje Samsung. Tym samym kolory mogłyby rozgraniczać tańszego Z Flipa 3 od bardziej prestiżowej i biznesowej linii Z Fold dostępnej w stonowanych odcieniach.

Samsung Galaxy Z Flip 3 ma mieć 256 GB pamięci w bazowej wersji.

samsung galaxy z flip class="wp-image-1102577"

To dokładnie tyle, ile mieli poprzednicy. Do tej pory Galxy Z Flip i Z Flip 5G były sprzedawane w jednej wersji, z pamięcią 256 GB i z 8 GB RAM. Jeżeli rzeczywiście ma być taniej, raczej nie należy nastawiać się na warianty z pamięcią 512 GB. którą znajdziemy w droższym Z Foldzie 2.

REKLAMA

Kiedy premiera Samsugna Galaxy Z Fold 3?

Samsung planuje na jutro (28.04) wydarzenie Galaxy Unpacked, ale najpewniej zobaczymy na nim tylko nowe laptopy, które na dodatek raczej nie trafią do Polski. Mówi się, że Galaxy Z Fold 3 zadebiutuje w połowie roku, mniej więcej w porze wakacyjnej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA