REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie dostałeś skierowania na szczepienie, chociaż powinieneś? Nie jesteś sam

Nie każdy, kto powinien, dostał dzisiaj w nocy skierowanie na szczepienie na koronawirusa. Przygotowana przez rząd infolinia 989 dotycząca szczepionek na Covid-19 potwierdza, że miała miejsce awaria.

28.04.2021
8:08
jak dostac skierowanie na szczepienie na koronawirusa covid-19
REKLAMA

Aktualizacja (9:45): według informacji, które udało nam się uzyskać, „uruchomiony został ponownie skrypt” do wystawiania skierowań osobom, które wcześniej wyraziły zainteresowanie szczepionką. Warto sprawdzić swoje konto - w naszym przypadku skierowanie faktycznie się pojawiło.

REKLAMA

Dzisiaj w nocy ruszyły zapisy na szczepienia dla tych 30-latków, którzy w styczniu wyrazili zainteresowanie przyjęciem szczepionki na koronawirusa. W teorii wszystkie osoby z tej grupy powinny dostać do północy skierowanie, które umożliwiało wybór miejsca i czasu przyjęcia wybranego przez siebie preparatu. W praktyce wyszło jak zwykle i część osób stała się błędem w Matriksie.

jak dostac skierowanie na szczepienie na koronawirusa covid-19

Nie dostałeś skierowania na szczepienie na koronawirusa? Nie jesteś sam!

W sieci pojawia się coraz więcej głosów niezadowoleni od osób, które powinny mieć już możliwość wyboru terminu szczepienia, ale i tak nie udało się zarejestrować na szczepienie ze względu na brak skierowania. Sam do nich należę, a spełniłem wszystkie warunki:

  • jestem trzydziestolatkiem (mój nr PESEL zaczyna się od cyfr 88);
  • wyrażałem chęć zaszczepienia się (potwierdzenie z datą 15.01.2021 r.);
  • kliknąłem link (ale system nie wysyłał potwierdzeń dla potwierdzeń);
  • nie przechodziłem Covid-19 (nawet nie wykonywałem do tej pory testu);
  • nie byłem na kwarantannie (z powodu np. mieszkania z chorą osobą).

Mimo to system skierowania mi do tej pory nie wystawił (chociaż wystawia je koronasceptykom…). Podczas gdy znajomi radośnie się dzielili w social mediach informacjami, gdzie i kiedy przyjmą swoją szczepionkę, ja spędziłem noc na klikaniu przycisku „Odśwież” w przeglądarce. Jak na razie bez efektu.

Co prawda profil @SzczepimySie na Twitterze przekonywał, iż to skierowanie dostali „wszyscy”, którzy powinni, tak niestety rzeczywistość wygląda inaczej. Udało mi się zresztą ustalić, iż nie jestem sam, a problem jest już znany osobom zajmującym się organizacją szczepień.

Infolinia pod nr 989 potwierdza, że wystąpiły problemy i nie wszyscy dostali skierowanie, które umożliwia zapisanie się na szczepienie.

W nocy próbowałem jeszcze zapisać się na szczepienie SMS-em, ale i to mi się nie udało, gdyż system zwrócił uwagę, że na mój nr PESEL nie wystawiono jeszcze skierowania. Po godz. 6:00 udało mi się jednak dodzwonić na państwową infolinię i zadać kilka pytań w rzeczonej sprawie.

Czas oczekiwania na połączenie wyniósł, co mnie mile zaskoczyło, zaledwie kilka minut. Pani po przyjęciu zgłoszenia i weryfikacji moich danych przyznała, że problem z działaniem systemu jest już znany. W social media zaczęło pojawiać się przy tym coraz więcej głosów osób w takiej samej sytuacji jak ja.

REKLAMA

Co pozostaje mi i osobom, które system zgubił? Uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż skierowanie się pojawi — bez niego nic nie uda się załatwić. Sam napisałem co prawda maila na adres e-skierowanie@cez.gov.pl i planuję atakować infolinię Centrum e-Zdrowia pod nr 19 457, ale nie robię sobie przesadnych nadziei.

Doszły mnie słuchy, że osobom, które są w podobnej sytuacji, konsultanci polecają czekać na rejestrację ich rocznika. W moim przypadku (88) rozpocznie się ona z dniem 4 maja 2021 r. Ciekaw jestem, jak wtedy będzie z terminami, bo ptaszki ćwierkają, że w nocy znikały gorzej niż papierki po lodach Ekipy…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA