REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Odzyskasz kontrolę nad tym, co widzisz na Facebooku. Właśnie ogłoszono ważne zmiany

Facebook wprowadza właśnie zmianę w doborze widoczności wpisów. Od teraz możesz dokładnie zdefiniować, którzy znajomi mogą zobaczyć twój post.

31.03.2021
16:03
Facebook - udostępnianie postów znajomym
REKLAMA

Facebook wprowadził dziś kilka zmian w funkcjonowaniu, które mogą spodobać się odbiorcom. Pierwszą nowością jest dodanie przycisku „konkretni znajomi” w opcjach widoczności nowego wpisu. Dotychczas wpis mógł być widoczny publicznie, dla znajomych, dla znajomych z pominięciem wybranych osób, bądź dla zdefiniowanych wcześniej grup. Teraz dochodzi nowa, bardzo precyzyjna opcja w postaci wyboru konkretnych znajomych.

REKLAMA
 class="wp-image-1649193"

Po wybraniu nowej opcji możemy kolejno wybrać osoby (bądź strony), które zobaczą nasz wpis. Nikt poza nimi nie będzie wiedział o naszym poście. To prosta i bardzo potrzebna nowość.

Facebook wprowadza również opcję Ulubione, która znacznie zawęzi liczbę profili wyświetlanych na stronie głównej.

Drugą nowością, która nie dotarła jeszcze do wszystkich, są zakładki na stronie główne. Sekcja jest podzielona na trzy części: główną, ulubione i najnowsze.

 class="wp-image-1649196"

Zakładka „ulubione” pozwoli wyświetlić nowości z profili, które wcześniej ręcznie dodaliśmy na taką listę. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli zapanować nad chaosem i nietrafionymi wyborami algorytmów.

Wielu z nas ma konto na Facebooku od przeszło dekady. Wiele osób w tym czasie skończyło szkoły, studia, zaczęło pracę i założyło rodziny. Zmieniły się zainteresowania, znajomi i nawyki. Niewielu ma czas na dokładne przejrzenie aktywności swojego profilu i dbanie o usuwanie polubień spod profili, których dziś byśmy nie polubili. Sekcja ulubionych ma być pewnym rozwiązaniem.

 class="wp-image-1649202"

Jednocześnie Facebook przypomina o możliwości sortowania strony głównej według najnowszych wpisów. Póki co dostęp do najnowszych jest trudny, ale możliwy. W aplikacji mobilnej należy wybrać symbol menu (trzy kreski), następnie „Zobacz więcej”, a później „Najnowsze”. W wersji desktopowej należy wybrać stronę główną, następnie „Zobacz więcej” w lewym panelu, a później „Najnowsze”.

REKLAMA
 class="wp-image-1649199"

Po aktualizacji dostęp do takiego filtra ma być bardzo prosty, bowiem tryb będzie widoczny jako zakładka w górnej części aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA