REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

W końcu PlayStation 5 w zestawie bez gier. Konsolę sprzedaje operator, nie musimy być jego klientem

Sieci sprzedaży otrzymują kolejne dostawy niezwykle pożądanej konsoli PlayStation 5. Sklepy sprzedają ją zazwyczaj w zestawach z kilkoma grami, zwiększając w ten sposób zyski i zmuszając klientów do wydania większych sum. Oferta jednego z operatorów jest na tym tle miłą odmianą.

26.02.2021
14:26
PlayStation 5 znowu dostępne w sklepie, za 2599 zł
REKLAMA

Raptem wczoraj widziałem ofertę na PlayStation 5, która wymuszała na kliencie kupno konsoli w pakiecie z czterema grami oraz dwoma… filmami Blu-ray. Takich kwiatków jest w naszym kraju znacznie więcej, ponieważ popyt na PS5 znacząco przewyższa podaż. Sieci sprzedaży otrzymujące nowe dostawy pożądanego produktu wiedzą, że mogą sobie pozwolić na więcej. No i pozwalają.

REKLAMA

Miłą odmianą jest oferta operatora Play. W jego sklepie można kupić PlayStation 5 bez zbędnych dodatków.

 class="wp-image-1610846"

PlayStation 5 w sklepie Play kosztuje 2599 zł. To niestety więcej niż sugerowana cena Sony, wynosząca 2299 zł. Z drugiej strony dzisiaj praktycznie żaden sprzedawca nie oferuje PS5 po sugerowanej przez SIEP stawce. Cenowa górka wynosząca 200-400 złotych stała się czymś powszechnym i wątpię, aby w przeciągu następnych kilku tygodni sytuacja uległa normalizacji.

Zaletą oferty Play jest to, że nie musimy wydawać dodatkowych setek złotych na wpychane w pakiecie dodatki, których nie potrzebujemy. Trudno znaleźć ofertę z PlayStation 5 poniżej 3000 zł. Tutaj się to udało. Internetowy sklep operatora komórkowego pozwala także rozłożyć płatność na dziesięć rat, każda w wysokości 260 zł z RSOO 0 proc. Sama dostawa kurierem jest natomiast darmowa.

Warto podkreślić, że PlayStation 5 w sklepie Play może kupić każdy, nie tylko abonent operatora.

 class="wp-image-1610849"
REKLAMA

Oferta jest skierowana do każdej osoby zainteresowanej nabyciem nowej konsoli Sony. Nie trzeba posiadać nawet konta Play. Wystarczy wpisać swoje dane adresowe, wybrać sposób dostawy (możliwy jest również odbiór w jednym z salonów operatora), dokonać płatności i gotowe. Z informacji na stronie wynika, że produkt wciąż jest dostępny, a dostawa zajmie raptem dwa dni.

Chociaż oferta Play wypada nieźle na tle pakietów oferowanych przez inne sieci sprzedaży, trzeba zdawać sobie sprawę, że to nienajlepszy moment na kupno PlayStation 5. Cena konsoli wciąż jest zawyżona o kilkaset złotych. I chociaż PS5 działa rewelacyjnie, a po dwóch miesiącach z platformą jestem nią zachwycony, ograniczona biblioteka gier zdecydowanie nie rozpieszcza. Kolejna fala produkcji AAA nadejdzie dopiero w maju. Do tego czasu cena PlayStation 5 może się unormować, albo chociaż nieco zmaleć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA