REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Teraz będzie łatwiej porzucić Safari. Można już synchronizować hasła z Chrome’em

W Chrome Web Store pojawiło się kolejne rozszerzenie ułatwiające równoległą pracę na Safari i Chrome. Mogliśmy już synchronizować zakładki. Od dziś możemy też synchronizować zapamiętane hasła.

01.02.2021
10:58
Rozszerzenie Apple Hasła iCloud synchronizuje hasła z Chrome
REKLAMA

Korzystanie z przeglądarki Safari może być niewygodne, pod warunkiem, że nie jest ona jedyną wykorzystywaną przez nas przeglądarką. W szczególności może to być problematyczne – głównie jeśli zależy nam na synchronizacji danych – jeżeli jedno z naszych urządzeń nie jest wyprodukowane przez Apple’a. Safari na dziś dostępne jest tylko na systemy macOS, iOS i iPadOS.

REKLAMA

Jakiś czas temu w Chrome Web Store pojawiło się rozszerzenie pozwalające na synchronizację zakładek Safari z Chrome’em. Dziś pojawia się drugie. I synchronizuje wszystkie zapamiętane hasła w pęku kluczy iCloud.

Apple Hasła iCloud, czyli pęk kluczy iCloud w przeglądarce Chrome.

 class="wp-image-1579880"

Rozszerzenie dostępne jest na wszystkie desktopowe edycje Chrome’a. Pozwala ono na synchronizację dwustronną co oznacza, że nie tylko hasła z pęku kluczy iCloud będą zapamiętane w przeglądarce Chrome, ale również te zapamiętane w Chrome trafią do pęku kluczy iCloud.

REKLAMA

Apple na razie nie stworzył podobnego rozszerzenia na inne przeglądarki internetowe, ale na szczęście te zbudowane na fundamencie Chromium powinny być z nim zgodne. Udało mi się to sprawdzić z przeglądarką Edge – działa. Prawdopodobnie też można je dodać do Opery, Brave’a, Vivaldiego i pozostałych. Użytkownicy Firefoxa, niestety, będą musieli na razie obejść się smakiem.

Rozszerzenie jest dostępne pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA