Bezpieczeństwo  / News

Teraz będzie łatwiej porzucić Safari. Można już synchronizować hasła z Chrome’em

Picture of the author

W Chrome Web Store pojawiło się kolejne rozszerzenie ułatwiające równoległą pracę na Safari i Chrome. Mogliśmy już synchronizować zakładki. Od dziś możemy też synchronizować zapamiętane hasła.

Korzystanie z przeglądarki Safari może być niewygodne, pod warunkiem, że nie jest ona jedyną wykorzystywaną przez nas przeglądarką. W szczególności może to być problematyczne – głównie jeśli zależy nam na synchronizacji danych – jeżeli jedno z naszych urządzeń nie jest wyprodukowane przez Apple’a. Safari na dziś dostępne jest tylko na systemy macOS, iOS i iPadOS.

Jakiś czas temu w Chrome Web Store pojawiło się rozszerzenie pozwalające na synchronizację zakładek Safari z Chrome’em. Dziś pojawia się drugie. I synchronizuje wszystkie zapamiętane hasła w pęku kluczy iCloud.

Apple Hasła iCloud, czyli pęk kluczy iCloud w przeglądarce Chrome.

Rozszerzenie dostępne jest na wszystkie desktopowe edycje Chrome’a. Pozwala ono na synchronizację dwustronną co oznacza, że nie tylko hasła z pęku kluczy iCloud będą zapamiętane w przeglądarce Chrome, ale również te zapamiętane w Chrome trafią do pęku kluczy iCloud.

Apple na razie nie stworzył podobnego rozszerzenia na inne przeglądarki internetowe, ale na szczęście te zbudowane na fundamencie Chromium powinny być z nim zgodne. Udało mi się to sprawdzić z przeglądarką Edge – działa. Prawdopodobnie też można je dodać do Opery, Brave’a, Vivaldiego i pozostałych. Użytkownicy Firefoxa, niestety, będą musieli na razie obejść się smakiem.

Rozszerzenie jest dostępne pod tym adresem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst