REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Nowe oznaczenia na Allegro. Metkę Super Cena dostaną tylko naprawdę okazyjne oferty

Allegro wprowadza nowe oznaczenia dla tych ofert, które są wycenione atrakcyjniej niż pozostałe z tej samej kategorii. Kupując produkty z dopiskiem Super Cena, będziemy mieć pewność, że sprzedawca nie zdziera z nas pieniędzy.

22.02.2021
21:26
allegro super cena
REKLAMA

W serwisie Allegro można znaleźć tysiące ofert, a nierzadko ten sam przedmiot sprzedaje seta różnych sprzedawców. Na pierwszy rzut oka trudno przy tym ocenić, które z nich są faktycznie atrakcyjne cenowo. Kwota, jaką trzeba zapłacić za dany przedmiot, potrafi różnić się w znacznym stopniu w zależności od tego, u którego handlarza dokonujemy zakupu.

REKLAMA

Sam z przyzwyczajenia zawsze, gdy tylko kupuję przedmioty na Allegro, na chwilę przed potwierdzeniem transakcji wpisuję jego nazwę w wyszukiwarkę — tak na wszelki wypadek, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie znajdę gdzieś nieco lepszej ceny lub np. ograniczonej czasowo promocji. Allegro jednak najwyraźniej woli, by klienci dokonywali zakupów spontanicznie.

super cena allegro 1 class="wp-image-1604903"

Super Cena na Allegro

Aby wyróżnić te oferty, które pod względem ceny nie mają sobie równych, serwis wprowadza nowe oznaczenie. Na podstronie produktu nowy baner z napisem Super Cena będzie od teraz widoczny zaraz nad tytułem oferty po prawej stronie galerii zdjęć. W przypadku przedmiotów, które dostaną to zielone oznaczenie, mamy mieć pewność, że kwota, jakiej życzy sobie sprzedawca, nie jest wygórowana.

Allegro zapowiada przy tym, że w wyszukiwaniu dobrze wycenionych produktów ma pomóc nowy filtr w wyszukiwarce. Pozwoli on wyświetlić w wynikach wyszukiwania na dane hasło wyłącznie produkty od tych sprzedawców, których oferty to nowe oznaczenie otrzymały. Jak na razie produkt określony mianem Super Cena trafia na sam początek wyników wyszukiwania przy relewantnym haśle.

super cena allegro 2 class="wp-image-1604906"

W akcji Super Cena mogą wziąć udział wszyscy chętni sprzedawcy.

Pierwsze przedmioty, które okraszono dopiskiem Super Cena, są już dostępne w serwisie. Allegro zwraca uwagę na m.in. pudełko z grą Cyberpunk 2077 w wersji na konsolę PlayStation 4 za 149,99 zł (zamiast 270,99 zł, 44 proc. taniej) oraz książkę Marty Dymek o tytule Jadłonomia. Kuchnia roślinna - 100 przepisów nie tylko dla wegan za 23,99 zł.

REKLAMA

W obu przypadkach faktycznie można mówić o okazjach, ale te aukcje wystawił oficjalny sklep Allegro. W przyszłości możemy spodziewać się jednak wielu innych aukcji oznaczonych w ten sposób. Co ciekawe, zdobycie takiego oznaczenia dla swojego produktu na Allegro nie będzie wiązało się przy tym z wydatkiem ze strony sprzedającego, bo… tego banera nie da się kupić.

Zamiast tego sprzedawcy będą musieli spełnić „określone warunki”, zanim takowy baner się u nich pojawi. Oprócz atrakcyjnej ceny na tle konkurencji handlarz musi mieć konto firmowe i oferować funkcję Kup Teraz, a także bezpłatne dostawy w ramach usługi Allegro Smart (która teraz oferowana jest studentom przez pół roku za darmo).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA