Oprogramowanie  / News

Idą zmiany. Tak będzie wyglądała Wyszukiwarka Google na telefonach

Picture of the author

Za kilka dni Wyszukiwarka Google stanie się, przynajmniej w teorii, jeszcze bardziej czytelna i użyteczna na telefonach komórkowych. Widzieliśmy już nową wersję na zrzutach ekranowych. Wygląda nieźle!

Ma być czytelniej i bardziej nowocześnie. I wygląda na to, że się udało. Google zaprezentował właśnie nową wersję mobilnej wersji aplikacji Wyszukiwarka Google. Za nowy wygląd i rozkład funkcji odpowiada Aileen Cheng, która opisała zmiany na blogu firmowym.

Google wyraźnie nie będzie opierał się modzie na zaokrąglone krawędzie i rogi elementów interfejsu. Krągłości widać wszędzie, na każdym udostępnionym zrzucie ekranowym. Trafiły do logotypu, do ikon, formularza wyszukiwarki, a nawet ramek okalających obrazki z Google Grafika.

Nieco inaczej są teraz też eksponowane wyniki wyszukiwania. Na dziś każdy jest umieszczony w swoim boksie. W myśl nowego projektu te wyniki będą teraz oddzielone od siebie tylko pojedynczą poziomą linią. Cheng twierdzi, że to poprawia czytelność i zmniejsza wrażenie natężenia informacji na ekranie.

Nie tylko elementy wizualne. W mobilnej wersji Wyszukiwarki Google zmieni się też czcionka.

Tekst ma być większy i mocniej pogrubiony. Zwiększono też rozmiar nagłówków, dzięki czemu mają się bardziej wyróżniać od tekstowego rozwinięcia. Nowa czcionka ma być tą samą, która jest wykorzystywana w usłudze Gmail, a także w czystej wersji Androida.

Na sam koniec Cheng opowiada o podlewie, który jest teraz innego koloru. Nowy ocień tła ma sprawić, by ważne elementy na ekranie stały się bardziej czytelne.

Zmiany trafią zarówno do aplikacji webowej, jak i tym dedykowanym Androidowi i iOS-owi. Ich wdrożenie powinno się zakończyć do końca przyszłego tygodnia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst