1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Wirtualne serce rośnie z każdą wpłatą. Odliczamy godziny do startu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Lokowanie produktu

Licznik na stronie WOŚP już bije. Choć do finału akcji i najważniejszych licytacji zostało jeszcze kilka chwil, to na koncie największej akcji charytatywnej w Polsce widnieje już ponad 34 mln zł. Oj będzie się działo!

29.01.2021
20:13
Wirtualne serce rośnie z każdą wpłatą. Odliczamy godziny do startu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 29. Tym razem część aktywności przeniesie się do sieci, ale na ulicach wciąż będzie można spotkać wolontariuszy, którym, przestrzegając reżimu sanitarnego, będzie można sypnąć groszem. Rozpoznamy ich po charakterystycznej puszce i identyfikatorze. Dodatkowo, w tym roku Play wyposażył ich zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju w gadżety: smycze i maseczki.

Play wspiera WOŚP po raz 10.

W jego działania może się włączyć każdy z nas już na etapie opłacania faktury lub doładowania konta. Każde takie działanie to 1 zł przekazany Orkiestrze. Im więcej wpłat w aplikacji Play24, tym więcej pieniędzy na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, ale również gier na stronie Play dla WOŚP.

Licznik transakcji pokazuje już ponad 34 mln zł, a to oznacza, że do dyspozycji mamy cztery gry, w których musimy wykazać się refleksem, pomysłowością i spostrzegawczością. Użytkownicy już teraz mogą rywalizować między sobą online, a dla najlepszych graczy przewidziane są atrakcyjne nagrody: smartfony Samsung Galaxy A10, poduszki i subskrypcje Tidala.

Na odblokowanie czeka jeszcze ostatnia z przygotowanych gier. Na czym będzie polegała? To niespodzianka. Wiemy jednak, że będzie się rozgrywała na żywo w studio WOŚP, ale na szczegóły musimy poczekać do wielkiego finału.

 class="wp-image-1571861"

Orkiestra zagra ze studia telewizyjnego.

Jak co roku, tak i teraz, Jurek Owsiak wraz z zespołem nadawali będą na całą Polskę ze studia telewizyjnego, gdzie odwiedzą ich największe gwiazdy, wspierające akcję. Ideę pomagania ze swojej strefy rozpropaguje również Play. Szerzyć dobre emocje będą influnecerzy z zespołu operatora, m.in.: Blowek, ReZigiusz, Paulina Mikuła, Zosia Zborowska, Red Lipstick Monster, Karol Paciorek i Maciek Dąbrowski.

Każdy z nas będzie mógł wchodzić z nimi w interakcje i podawać wiadomości o zbiórce dalej – do swoich znajomych. Chodzi nam przecież o dotarcie do jak największej grupy osób. Dzięki temu będziemy w stanie zamienić ostatni weekend stycznia w ogólnopolski festiwal pomagania.

Zostań WOŚPoznawcą

Orkiestra przygotowała również specjalną aplikację na Androida i iOS-a, gdzie można sprawdzać aktualności związane ze zbiórką i statystyki, a także zabawić się w WOŚPoznawcę, czyli rozwiązać quiz o najsłynniejszej Orkiestrze w naszym kraju.

 class="wp-image-1571864"
Zostań WOŚpoznawcą (link do pobrania)

Z poziomu aplikacji można też wrzucić datek do wirtualnej puszki. Konto Orkiestry możemy zasilić nie tylko za pomocą przelewu, ale także charytatywnym SMS-em o treści SERCE pod numerem 75 565. Wiadomość kosztuje 6,15 zł brutto i będzie dostępna aż do połowy lutego. Całość dochodu z SMS-ów zostanie przekazana na WOŚP.

 class="wp-image-1571867"

Gwoździem programu każdej edycji WOŚP – obok światełka do nieba – są również licytacje najbardziej hojnych darczyńców. Rokrocznie na aukcje trafiają białe kruki lub przedmioty o nieprzeciętnej wartości: oryginalna kurtka noszoną przez Franza Maurera w filmie „Psy” w 1992 roku, narty Adama Małysza czy przelot F-16. Swoją cegiełkę także i tu dokłada Play. Wylicytować będzie można 100 limitowanych złotych kart SIM. Do każdej z nich przypisany jest złoty numer.

Teraz nie pozostaje nam już nic innego jak odliczać godziny do startu wielkiego finału i wczuwać się w świąteczny klimat. Pomoże w tym playlista, którą operator przygotował na Tidalu. Grajmy z głową, ale i z dobrą ścieżką dźwiękową.

*Artykuł powstał we współpracy z marką Play.

Lokowanie produktu
Najnowsze