REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Boska moc, nie tylko dla graczy. MSI prezentuje nowe modele laptopów z kartami grafiki Nvidia RTX 3000

Znana i lubiana przez graczy firma MSI sypnęła nowościami. Wśród nowych modeli nie zabrakło prawdziwych gamingowych potworów, jak i czegoś dla inżynierów i twórców.

18.01.2021
14:47
MSI prezentuje nowe modele laptopów z kartami grafiki Nvidia RTX 3000
REKLAMA

Podczas wirutalnej konferencji MSIology firma zaprezentowała szereg nowych maszyn:

REKLAMA
 • GE76 Raider
 • GE66 Raider
 • GS66 Stealth
 • GP76 Leopard
 • GP66 Leopard
 • Stealth 15M
 • GF75 Thin
 • GF65 Thin
 • Creator 15

Chcąc opisać każdą z nowości ze szczegółami powstałaby co najmniej nowela, więc skupimy się na trzech najciekawszych modelach. Większość zaprezentowanych laptopów to i tak odświeżenia istniejących już modeli, różniące się od poprzedników wyłącznie zastosowaniem nowej generacji kart graficznych.

MSI kończy 35 lat i ma dla nas z tej okazji coś naprawdę specjalnego.

Najbardziej niezwykłym laptopem z zaprezentowanych przez MSI jest model GE76 Raider Dragon Edition. MSI podczas prezentacji nowych produktów postawiło na starożytną symbolikę, której uwieńczeniem jest zdobiony pięknymi grawerunkami model GE76. Edycja specjalna nawiązuje do babilońskiej smoczej bogini Tiamat, matki wszystkich bogów, czym MSI chce zasygnalizować, że jest to najpotężniejszy model w gamie.

Modele GE76 Raider oraz edycja specjalna Dragon Edition Tiamat zostały wyposażone w karty graficzne Nvidia GeForce RTX 3080 lub 3070 oraz procesor Intel Core i9-10980HK. Laptopy mogą być też wyposażone w nawet 64 GB RAM-u. Do wyboru jest też kilka różnych odmian wyświetlaczy o przekątnej 17,3” - od modelu 4K z pokryciem palety barw Adobe RGB, po ekrany FullHD z częstotliwością odświeżania 240 lub 300 Hz.

Niemal identyczną specyfikacją cechuje się model GE66 Raider, choć tu możliwy będzie wybór karty graficznej GeForce RTX 3060, zaś wyświetlacz ma 15,6” przekątnej.

Coś dla graczy, coś dla twórców. MSI odświeża model Creator 15.

Seria Creator jest wyjątkowa między produktami MSI ze względu na certyfikację Nvidia RTX Studio i swój stonowany design, który nie krzyczy z daleka „jestem laptopem dla graczy”. 15-calowy MSI Creator 15 został w tym roku wyposażony w trzy warianty GPU od Nvidii: RTX 3080, 3070 lub 3060. W każdym wariancie za przetwarzanie danych odpowiada procesor Intel Core i7-10870H, wspierany przez maksymalnie 64 GB RAM-u.

Dostępne są również dwa warianty ekranu o przekątnej 15,6” - wariant o rozdzielczości 4K z pełnym pokryciem przestrzeni barw Adobe RGB oraz dotykowy panel FullHD.

REKLAMA

MSI Creator 15 nie powinien też nikogo rozczarować czasem pracy z dala od gniazdka, gdyż producent zmieścił do niego największy możliwy akumulator, z jakim możemy legalnie wejść na pokład samolotu - 99,9 Whr.

Nowo zaprezentowane modele laptopów MSI już wkrótce trafią na rynek i wtedy będziemy mogli bliżej przyjrzeć się ich rzekomo „boskiej” mocy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA