REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Honor jest już wolny od Huawei. I właśnie dogadał się z Microsoftem

Huawei na skutek rosnących problemów związanych z amerykańskimi sankcjami sprzedał markę Honor. Ta będąc pod skrzydłami nowego właściciela zaczyna się rozkręcać. Notebooki Honora dostępne będą na całym świecie.

28.12.2020
9:05
honor notebooki windows 10
REKLAMA

Brak możliwości robienia interesów z amerykańskimi firmami zmusił Huaweia do pozbycia się Honora – stworzonej przez siebie marki, mającej oferować produkty o świetnej relacji możliwości do ceny. Honor pod nowym kierownictwem nie jest już objęty sankcjami i wyraźnie zamierza z tego korzystać. Firma poinformowała o podpisanej umowie z Microsoftem, o czym donosi ChinaDaily.

REKLAMA

Według wcześniejszego planu, Honor miał produkować notebooki z systemem Android bądź AOSP, które z czasem byłyby też zgodne z systemem HarmonyOS. Te laptopy miały być przeznaczone przede wszystkim na chiński, rodzimy dla Honora rynek. Teraz, mając dostęp do legalnych licencji na Windowsa 10, Honor szykuje się do wystosowania oferty na cały świat.

Notebooki Honor z systemem Windows 10 w globalnej dystrybucji.

REKLAMA

Firma prowadzi też rozmowy z Qualcommem, celem kupna jego procesorów – nie jest jasne, czy chodzi o pecetowe procesory, czy też te przeznaczone dla urządzeń ultramobilnych, czy oba rodzaje. Wiemy jednak, że póki co Honor zamierza wejść na światowy rynek z komputerami o powszechnej architekturze ARM. Konkretniej, już w styczniu w światowej dystrybucji ma się pojawić Honor MagicBook Pro z Windowsem 10 i Core i5.

To będzie ciekawe urządzenie. MateBooki Huaweia niezmiennie uważam za zdecydowanie topową markę komputerów osobistych. Nie jest przy tym jasne jak wiele MagicBooki będą korzystać z doświadczenia zdobytego przez byłego właściciela – zapewne nie, chociażby ze względów prawnych. Honor oferował już w przeszłości notebooki z Windowsem – jednak, niestety, nie na polskim czy europejskim rynku, więc z praktyki nie wiemy o nich za wiele.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA