REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gra znowu się zacina? Xbox podpowie, które aplikacje przeszkadzają w płynnej zabawie

Aktualizacja Xbox Game Bar wprowadza nowy widżet, oceniający zużycie zasobów przez każdą z uruchomionych na komputerze aplikacji. Nkładka wskaże te programy, które szczególnie wpływają na spowolnienia w grze.

02.11.2020
10:25
xbox series zgodność wsteczna
REKLAMA

Xbox Game Bar zaczynał nieśmiało jako prosty interfejs do komunikacji ze znajomymi i nagrywania klipów i zrzutów ekranowych. Dziś to wygodne i potężne narzędzie, które na dodatek można rozszerzać przez użyteczne rozszerzenia. I cały czas jest dynamicznie rozwijane.

REKLAMA

Nowa wersja nakładki jest już dostępna na Microsoft Store – aktualizacja na domyślnych ustawieniach systemu zostanie dokonana automatycznie. Nowości jest wiele. Jednak ta najistotniejsza to bardzo użyteczny widżet o nazwie Zasoby. Pokazuje która aplikacja będzie negatywnie wpływać na wydajność gry. Oraz dlaczego.

 class="wp-image-1482431"

Zasoby w Xbox Game Bar. Windows 10 zadba o odpowiednią ich ilość dla gier wideo.

Widżet przybiera dwie formy. Podstawowa listuje najbardziej zasobożerne aplikacje, które prawdopodobnie warto wyłączyć, by zachować płynne działanie gry. Można też rozszerzyć widok widżetu, a wtedy ten wskaże które konkretnie zasoby są intensywnie wykorzystywane przez wspomniane żarłoczne apki.

 class="wp-image-1482455"

Dodatkowo Xbox Game Bar poinformuje nas, czy nasz Xbox w formie komputera osobistego jest zgodny z najnowszą wersją DirectX. Dodane też zostało rozszerzenie do obsługi Gamecastera – popularnego rozwiązania dla streamerów – oraz do ręcznej obsługi systemu chłodzenia HyperFan obecnego w wybranych gamingowych komputerach Asusa.

REKLAMA

Xbox Game Bar jest domyślnie zainstalowany na każdym komputerze z Windowsem. Wywołuje się go jak klasyczną aplikację bądź też wygodnym skrótem [WIN]+[G].

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA