REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Wydano 249 dowodów osobistych z wgraną cudzą tożsamością

Coś nie mamy szczęścia do nowych e-dowodów osobistych. Co rusz słyszymy o jakichś wpadkach. MSWiA informuje, że omyłkowo wydało 249 wadliwych dokumentów, dziennikarze informują nawet o 10 tys. uszkodzonych e-dowodów.

27.11.2020
18:42
 Wydano 249 wadliwych e-dowodów osobistych
REKLAMA

MSWiA informuje, że do obywateli trafiło 249 złych dokumentów, dziennikarze TVN24.pl, powołując się na własne źródła, informują, że wadliwych e-dowodów wyprodukowano ponad 10 tys.

REKLAMA

Wada ukryta jest w warstwie elektronicznej dokumentu. Sama nadrukowana treść jest poprawna, jednak w jego pamięci zawarta jest tożsamość zupełnie innej osoby niż ta, której dowód został wydany. To oznacza, że samodzielnie trudno sprawdzić, czy mamy właściwy, pozbawiony błędów dokument.

Urzędy gminne skontaktują się z osobami z wadliwymi e-dowodami osobistymi. Samą wadę wykryli agenci ABW.

REKLAMA

Pracownicy MSWiA będą się kontaktować z urzędami, a te z poszkodowanymi. Wadliwe e-dowody zostaną unieważnione. Nowe mają być wydawane w trybie priorytetowym. Ciekawa jest za to historia wykrycia usterki. Wykryli ją bowiem działający pod przykrywką agenci ABW.

Dowody, które otrzymali, miały pomóc im działać pod fałszywą tożsamością przybieraną celem przeniknięcia środowisk przestępczych. Gdyby nie czujność agentów, zapewne problem zostałby wykryty dużo później. To niestety nie jest pierwszy raz, kiedy wystąpiły problemy w produkcji nowych dowodów. O podobnych przypadkach pisaliśmy już między innymi w tym tekście.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA