REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Z okazji premiery Xboxa Series Microsoft ma prezent dla posiadaczy Xboxa 360

Funkcja zapisu gier w chmurze na konsolach Xbox 360 była dostępna wyłącznie dla tych użytkowników, którzy mają opłaconą usługę Xbox Live Gold. To właśnie się zmienia.

15.10.2020
10:30
xbox 360 zapisy gier w chmurze
REKLAMA

Funkcja zapisu stanów gier w chmurze jest darmowa dla wszystkich posiadaczy konsol Xbox One i nowszych. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o jej wersji dla konsol Xbox 360. Tam trzeba mieć opłaconą usługę Xbox Live Gold.

REKLAMA

Za sprawą Xbox Live Gold odblokowana jest możliwość gier multiplayer online, a posiadacze tej usługi co miesiąc otrzymują możliwość kupna dwóch wskazanych przez Microsoft gier ze stuprocentowym rabatem. Gry te są zgodne również z konsolami Xbox One i Xbox Series. Dodatkowo, posiadacze Xbox Live Gold mogą liczyć na rabaty na zakup gier niedostępne dla użytkowników bez aktywnej usługi.

To właśnie się zmienia. Chmura dla zapisów gier staje się darmowa dla posiadaczy konsol Xbox 360.

REKLAMA

Dzięki funkcji zapisu gier w chmurze gracze nie tracą swoich save’ów przy czyszczeniu pamięci konsoli. Mają też do nich dostęp z dowolnej innej konsoli Xbox po zalogowaniu się na swoje konto. Jest to więc całkiem użyteczne – gdy w końcu zapadnie decyzja o wymianie konsoli na nowszą lub w razie jej awarii.

Xbox 360 pojawił się na rynku pod koniec 2005 r. To dość imponujące, że Microsoft dalej pamięta o jej posiadaczach (liczba użytkowników niezmiennie liczona jest w milionach). Choć warto też mieć na uwadze, że główną motywacją do uproszczenia obsługi cloud save’ów jest szeroki program zgodności wstecznej dla najnowszych konsol Xbox Series.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA