Oprogramowanie  / Artykuł

One UI 3.0 już w listopadzie. Samsung prezentuje nową nakładkę na Androida 11

Picture of the author

Samsung zdradził, czego można spodziewać się po nowej wersji jego nakładki na system Android 11. One UI 3.0 wprowadzi zmiany na ekranie blokady i w centrum powiadomień, pełnoekranowe rozmowy wideo oraz kilka innych nowości.

Koreańską firma na swojej stronie internetowej chwali się nowościami w One UI 3.0, czyli kolejnej wersji swojej nakładki na system operacyjny od Google’a w najnowszej wersji, czyli Androida 11. Oprogramowanie od Samsunga, które jest obecnie testowane, ma zadebiutować w stabilnej wersji już w listopadzie.

Android 11 z nakładką One UI 3.0 — co nowego?

Pierwsza ciekawa nowość pojawia się w centrum powiadomień, w którym dodano nowy kafelek z kontrolkami odtwarzania multimediów. W prosty sposób będzie można się przełączać między różnymi źródłami dźwięku. Oprócz tego Samsung pozwoli sprawdzić z poziomu ekranu blokady wiadomości z różnych komunikatorów jednocześnie i wprowadza pełnoekranowe rozmowy wideo.

Oprócz tego odświeżony został dynamiczny ekran blokady. Od teraz posiadacze sprzętów Samsunga będą mogli wybierać rotujące tapety nie z pięciu, a z dziesięciu różnych kategorii i to nie tylko na smartfonach, ale również na tabletach. Uaktualniona zostanie również funkcja Good Lock, w ramach której będzie można tworzyć własne tapety oraz zmieniać ustawienia rysika S Pen.

Sporo nowości przygotowano również z myślą o tabletach i składakach Samsunga z elastycznym ekranem.

W przypadku smartfonów Galaxy Fold i Galaxy Z Fold2 aplikacje Samsunga będą wykorzystywały w pełni potencjał wielkiego ekranu i pojawi się odświeżony nowy widok kolumnowy. Ten tryb wyświetlania aplikacji trafi również na tablety z rodziny Galaxy Tab (S7, S7+).

Do tego dochodzi opcja wyświetlania aż trzech aplikacji naraz i sporo zmian pojawi się również w aplikacji aparatu. Nowości z Galaxy Z Fold 2, takie jak podwójny podgląd oraz robienie zdjęć typu selfie tylną kamerą pojawią się wraz z aktualizacją One UI 3.0 w smartfonach Galaxy Fold pierwszej generacji.

Na jakie smartfony będzie można wgrać system Android 11 z nakładką One UI 3.0?

Samsung nie podzielił się jeszcze oficjalnie listą wspieranych smartfonów, ale uaktualnienie z pewnością trafi na telefony z linii Galaxy S20, Galaxy Note 20 oraz składaki w postaci Galaxy Fold, Galaxy Z Fold2 i Galaxy Z Flip. Oprócz tego nowy system powinien trafić na wybrane tablety z linii Galaxy Tab.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst