REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Jednym kliknięciem zmienisz wyraz twarzy i podmienisz niebo. Photoshop z potężną aktualizacją

Adobe udostępniło Photoshopa CC w wersji 22, a w programie znalazło się mnóstwo nowych funkcji. Zmiana nieba i mimiki twarzy to dwie najbardziej przełomowe nowości.

21.10.2020
12:14
Photoshop z potężną aktualizacją. Jednym kliknięciem zmienisz wyraz twarzy i podmienisz niebo
REKLAMA

Wczoraj pisałem o aktualizacji Lightrooma Classic do wersji 10, w której pojawiło się zaskakująco mało istotnych nowości. Tymczasem chwilę później zadebiutował też nowy Photoshop CC. To już 22 wersja programu.

REKLAMA

Photoshop pełen nowości. Zmiana wyglądu nieba na zdjęciach wygląda rewelacyjnie.

Photoshop CC nauczył się triku polegającego na podmianie nieba na zdjęciu. Taki opis nie brzmi ekscytująco, dlatego musicie na własne oczy zobaczyć przykłady działania nowego narzędzia.

Takie efekty uzyskamy poprzez jedno kliknięcie, korzystając z wbudowanych konfiguracji chmur i pór dnia. Co więcej, narzędzie dostosowuje też kolory całego zdjęcia, by całość wyglądała realistycznie.

Tym samym Adobe wbiło dużą szpilkę swojemu konkurentowi, zyskującemu na popularności programowi Lumianar firmy Skylum. Duża częśc marketingu wokół programu opierała się na inteligentnej i zautomatyzowanej funkcji podmiany nieba. Teraz to samo potrafi też Photoshop.

Kolejna nowość Photoshopa to filtry neuronowe korzystające ze sztucznej inteligencji. Zapnijcie pasy.

Naural Filters to nowa sekcja filtrów dodająca zupełnie nowe narzędzia bazujące na algorytmach sztucznej inteligencji Adobe Sensei. Nowy moduł zawiera początkowo tylko kilka filtrów, w tym niektóre w wersji beta, ale całość będzie aktualizowana w kolejnych wersjach Photoshopa.

Co właściwie potrafią nowe filtry? Jedną z możliwości jest zmiana wyrazu twarzy w portrecie. Filtr potrafi np. całkiem wiarygodnie dodać uśmiech. Inną możliwością jest zmiana kierunku, w jaki patrzy osoba. Wygląda to wręcz niesamowicie, bowiem program zmienia nie tylko położenie oczu, ale całej głowy, dorabiając w locie niezbędne tekstury, których nie ma na pierwotnym zdjęciu. Innym filtrem jest wygładzanie skóry, które samo wykrywa niedoskonałości i potrafi je wygładzić bez ingerencji w strukturę skóry na pozostałej części twarzy.

Są też pomniejsze nowości.

W Photoshopie pojawił się nowy panel Discover, w którym można znaleźć tutoriale, artykuły i pomoc odnośnie korzystania z narzędzi. Kolejną nowością jest udoskonalona edycja dokumentów przechowywanych w chmurze Adobe. Bezpośrednio z poziomu programu można teraz przełączyć się na archiwalną wersję pliku. Jest też nowość w postaci podglądu patternów, czyli powtarzalnych wzorów tworzonych na bazie powielenia obiektu.

Są też nowości w Photoshopie na iPada.

REKLAMA

Photoshop na iPada pozwala teraz na streamowanie ekranu. Funkcja Go live jest przeznaczona dla osób, które robią tutoriale na żywo, co jest bardzo popularnym zjawiskiem wśród grafików. Na iPadzie pojawiła się też tak podstawowa funkcja jak zmiana rozmiaru dokumentu.

Nowości można już sprawdzić pobierając nową wersję Photoshopa poprzez klienta Adobe na komputerach z Windowsem i na Makach, a także aktualizując mobilną wersję programu w App Store.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA