REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Asystent Google znów zmądrzeje. Tym razem przekaże nam dane o naszym zdrowiu

Jak wynika z kodu testowej wersji aplikacji klienckiej Asystenta Google, ta już niedługo będzie mogła odczytywać dane z apek związanych z pilnowaniem naszego zdrowia i kondycji. Oczywiście za zgodą użytkownika.

08.10.2020
18:49
Asystent Google znów zmądrzeje. Tym razem przekaże nam dane o naszym zdrowiu
REKLAMA

Zespół 9to5Google rutynowo przegląda zawartość plików APK kluczowych aplikacji na Androida, co nieraz okazywało się bardzo pomocne. Niejednokrotnie w tych plikach zawarte są wskazówki na temat funkcji, które niedługo mogą się pojawić w badanych aplikacjach. Najnowsze odkrycie redakcji sugeruje istotne zwiększenie funkcjonalności Asystenta Google.

REKLAMA

W wersji beta aplikacji klienckiej znaleziono odwołania sugerujące, że Asystent będzie już niedługo potrafił integrować się z aplikacjami do monitorowania zdrowia i kondycji. Będziemy więc mogli głosowo wywoływać interesujące nas dane na przykład dotyczące snu czy liczby kroków.

Asystent Google opowie nam o naszym zdrowiu. Dane weźmie z aplikacji na Androidzie

Z odkrytych śladów integracji nie wynika jak dokładnie, jak to rozwiązanie będzie działać, można jednak założyć, że podobnie jak w przypadku podawania informacji z innych źródeł takich jak Spotify czy Netflix. Czyli że Asystenta będziemy mogli podpiąć pod – na przykład – Samsung Health, zapewniając mu najpierw dostęp do tej usługi przez token, po podaniu loginu i hasła w formularzu samsungowej usługi.

REKLAMA

Kod aplikacji sugeruje również, że Asystent będzie mógł, wedle opisu, proaktywnie zapewniać informacje o zdrowiu i kondycji, a więc sam sugerować jakieś działania. Z opisu wynika również, że wszystkie zapytania o zdrowie nie będą rejestrowane na serwerach Google’a, ale od razu usuwane.

Nie wiemy jeszcze, czy i kiedy omawiana funkcja trafi do wszystkich użytkowników. Na razie jest ukryta nawet przed testerami, więc prawdopodobnie jeszcze sobie na nią poczekamy. Na szczęście usługa Asystent Google i tak jest bardzo dynamicznie rozwijana. Niedawno zyskała funkcje podpowiadania przepisów i przypominania o urodzinach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA