REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samochodem bez dokumentów. Już w grudniu prawo jazdy będziesz mógł zostawić w domu

Już od 5 grudnia wsiadając do samochodu nie trzeba będzie mieć przy sobie żadnych dokumentów. Prawo jazdy, ostatni dokument, który trzeba było mieć przy sobie podczas jazdy autem, będzie można mieć w telefonie.

04.09.2020
10:18
Jazda autem bez prawa jazdy. Nowe przepisy już w grudniu
REKLAMA

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podpisał właśnie dokumenty, które umożliwiają wprowadzenie przepisu w życie.

REKLAMA

Prawo jazdy przetrwało najdłużej

Przepisy wprowadzone w 2018 r. pozwoliły kierowcom na pozostawienie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie w domu. Każdy kierowca jednak zawsze musiał nadal posiadać przy sobie prawo jazdy.

Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok. Za trzy miesiące będziemy mogli zostawić prawo jazdy w domu albo skorzystać z aplikacji mObywatel, do czego zresztą bardzo zachęcam

dodaje Marek Zagórski.

Dzisiaj w życie weszły przepisy, które stanowią podstawę do wydania komunikatu przez ministra cyfryzacji. Korzystając z tej okazji, już pierwszego dnia obowiązywania przepisów, minister Zagórski podpisał właściwy komunikat.

REKLAMA

Tak jak obiecaliśmy - niebawem polscy kierowcy wszystkie niezbędne dokumenty samochodowe będą mogli mieć w telefonie, a dokładnie w aplikacji mObywatel

- dodaje minister.

Aplikacja mObywatel jest bezpłatna i dzięki wykorzystaniu m.in. profilu zaufanego niezbędnego do jej uruchomienia, całkowicie bezpieczna.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA