REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Apple Pencil na sterydach. iPadOS 14 już jest

Najnowsza aktualizacja systemu iPadOS wprowadza wiele nowości. Nowy system docenią w szczególności ci, którzy uwielbiają wykorzystywać rysik do obsługi tabletu. To jednak nie koniec zmian.

iPadOS 14
REKLAMA

Od tego momentu można już wymuszać aktualizację systemu operacyjnego iPadOS do wersji 14.0. Tablet na domyślnych ustawieniach po czasie również i sam pobierze uaktualnienie – ale przecież obracamy się tu w gronie entuzjastów, którzy raczej nie chcą czekać na działanie automatu.

REKLAMA

iPadOS 14 to nie tylko ważne zmiany w trzewiach systemu. Usprawnionych zostało wiele systemowych aplikacji, nie sposób też nie wspomnieć o usprawnieniach dla Apple Pencil. Zobaczcie sami.

Przegląd najważniejszych nowości systemu iPadOS 14

Paski boczne w tabletowych aplikacjach Apple’a na iPada.

Wiele systemowych aplikacji, w tym Zdjęcia czy Pliki, otrzymało nowy element interfejsu, jakim jest wysuwany pasek boczny, na którym znajdują się najważniejsze i najczęściej wykorzystywane przez użytkowników funkcje. Pojawią się też nowe wysuwane i kontekstowe menu, przybliżając funkcjonalnością i złożonością tabletowe aplikacje do ich desktopowych odpowiedników.

Sprawniejsza wyszukiwarka w tabletach iPad.

Wyszukiwarka od teraz nie zajmuje całego ekranu, a tylko jego fragment – dzięki czemu nie musimy opuszczać aktualnie używanej aplikacji za każdym razem, jak chcemy coś odnaleźć. Z wyglądu ta teraz bardzo przypomina swój odpowiednik na macOS-ie.

Apple Pencil i iPad to jeszcze bardziej zgrana para.

ipadOS 14 scribble

iPadOS 14 umożliwia wypełnianie każdego pola tekstowego za pomocą pisma odręcznego wprowadzanego za pomocą rysika. Łatwiej też usuwać, zaznaczać i wklejać fragmenty tekstu za pomocą rzeczonego Pencila. System pozwoli też na zaznaczanie notatek wykonanych rysikiem na

REKLAMA

iPadOS 14 – jak wymusić szybszą aktualizację?

W tym celu należy uruchomić aplikację Ustawienia. Tam wybrać sekcję Ogólne, a następnie wybrać opcję Uaktualnienia. iPad przeprowadzi nas przez dalsze kroki aktualizacji. Aktualizacja jest zgodna z tabletami iPad Pro, iPadami piątej generacji i nowszymi i iPadami mini 4 i nowszymi. Nasze pierwsze wrażenia z obcowania z tym systemem znajdziecie w tym materiale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA