REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple Pencil na sterydach. iPadOS 14 już jest

Najnowsza aktualizacja systemu iPadOS wprowadza wiele nowości. Nowy system docenią w szczególności ci, którzy uwielbiają wykorzystywać rysik do obsługi tabletu. To jednak nie koniec zmian.

16.09.2020
22:09
iPadOS 14
REKLAMA

Od tego momentu można już wymuszać aktualizację systemu operacyjnego iPadOS do wersji 14.0. Tablet na domyślnych ustawieniach po czasie również i sam pobierze uaktualnienie – ale przecież obracamy się tu w gronie entuzjastów, którzy raczej nie chcą czekać na działanie automatu.

REKLAMA

iPadOS 14 to nie tylko ważne zmiany w trzewiach systemu. Usprawnionych zostało wiele systemowych aplikacji, nie sposób też nie wspomnieć o usprawnieniach dla Apple Pencil. Zobaczcie sami.

Przegląd najważniejszych nowości systemu iPadOS 14

Paski boczne w tabletowych aplikacjach Apple’a na iPada.

 class="wp-image-1425830"

Wiele systemowych aplikacji, w tym Zdjęcia czy Pliki, otrzymało nowy element interfejsu, jakim jest wysuwany pasek boczny, na którym znajdują się najważniejsze i najczęściej wykorzystywane przez użytkowników funkcje. Pojawią się też nowe wysuwane i kontekstowe menu, przybliżając funkcjonalnością i złożonością tabletowe aplikacje do ich desktopowych odpowiedników.

Sprawniejsza wyszukiwarka w tabletach iPad.

 class="wp-image-1425827"

Wyszukiwarka od teraz nie zajmuje całego ekranu, a tylko jego fragment – dzięki czemu nie musimy opuszczać aktualnie używanej aplikacji za każdym razem, jak chcemy coś odnaleźć. Z wyglądu ta teraz bardzo przypomina swój odpowiednik na macOS-ie.

Apple Pencil i iPad to jeszcze bardziej zgrana para.

ipadOS 14 scribble class="wp-image-1201429"

iPadOS 14 umożliwia wypełnianie każdego pola tekstowego za pomocą pisma odręcznego wprowadzanego za pomocą rysika. Łatwiej też usuwać, zaznaczać i wklejać fragmenty tekstu za pomocą rzeczonego Pencila. System pozwoli też na zaznaczanie notatek wykonanych rysikiem na

REKLAMA

iPadOS 14 – jak wymusić szybszą aktualizację?

W tym celu należy uruchomić aplikację Ustawienia. Tam wybrać sekcję Ogólne, a następnie wybrać opcję Uaktualnienia. iPad przeprowadzi nas przez dalsze kroki aktualizacji. Aktualizacja jest zgodna z tabletami iPad Pro, iPadami piątej generacji i nowszymi i iPadami mini 4 i nowszymi. Nasze pierwsze wrażenia z obcowania z tym systemem znajdziecie w tym materiale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA