Sprzęt  / News

AirPods Studio znajdą zgubionego iPhone’a. Topowe słuchawki Apple’a będą miały czip U1

Nowe słuchawki AirPods Studio nie zadebiutowały na ostatniej konferencji Apple’a, ale mamy je zobaczyć jeszcze w tym roku. Będą one wyposażone w czip U1, który sprawi, że zgubienie sprzętów Apple stanie się niemal niemożliwe.

Słuchawki AirPods Studio mają być pierwszymi wokółusznymi słuchawkami Apple'a. W sklepie Apple znajdziemy studyjne słuchawki Beats, ale AirPods Studio mają być pierwszym stuprocentowo autorskim produktem tego typu.

Nic dziwnego, że sprzęt skupia na sobie wielkie zainteresowanie osób korzystających z ekosystemu firmy. W końcu douszne AirPods i dokanałowe AirPods Pro stały się wielkimi hitami sprzedaży. Nowe AirPods Studio mają być wyposażone w aktywną redukcję szumu i możliwość przełączania się między urządzeniami znaną już z mniejszych słuchawek AirPods.

Słuchawki AirPods Studio prawdopodobnie nie będą zbyt urodziwe.

Słuchawki oglądaliśmy już dzięki kilku przeciekom. Pierwsze zdjęcie pojawiło się na Twitterze za sprawą użytkownika @choco_bit.

Ten sam użytkownik pokazał też białą wersję słuchawek.

Wygląd potwierdził Jon Prosser, która miał ostatnio kilka nietrafionych przewidywań, ale którego wiarygodność nadal potwierdza się w ok. 75 proc. przecieków. W celu ochrony swoich źródeł Prosser nie pokazał otrzymanych zdjęć, ale stworzył na ich bazie render 3D słuchawek.

Duże AirPods Studio będą pozbawione gniazda mini jack. Słuchawki są projektowane z myślą o bezprzewodowym przesyłaniu dźwięku, natomiast znajdzie się w nich port USB-C do ładowania i - być może - do bezstratnego przewodowego przesyłania dźwięku z kompatybilnych urządzeń.

Apple AirPods Studio będą wyposażone w czip U1.

Czip U1 znajdziemy już w nowym Apple Watchu Series 6, a także w kilku wcześniejszych sprzętach Apple, m.in. w iPhone’ach 11. Ma także trafić do nadchodzących lokalizatorów AirTag. Teraz pojawiły się informacje, że czip U1 znajdziemy też w słuchawkach AirPods Studio.

Czym właściwie jest Apple U1? Jednym z zastosowań czipu jest precyzyjna lokalizacja sprzętów. Wyobraź sobie, że zgubiłeś gdzieś swoje słuchawki. Jeśli tylko w okolicy pojawi się ktoś z iPhone’em lub innym sprzętem wyposażonym w procesor U1, natychmiast dostaniesz precyzyjną lokalizację swoich słuchawek. Dzięki temu zgubione sprzęty Apple powinniśmy znajdować szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Inną zaletą czipu U1 jest możliwość szybkiego przesyłu danych między urządzeniami, a także precyzyjnego wykrywania położenia urządzeń w przestrzeni. W przypadku AirPods Studio ma to sprawić, że nie będzie istotne, gdzie jest prawa, a gdzie lewa słuchawka. Po założeniu AirPods Studio na głowę kanały będą automatycznie dostosowywane.

AirPods Studio będą też wyposażone w rozwiązania znane z AirPods Pro. Aktualizacja dokanałowych słuchawek wniosła zaawansowany sposób lokalizacji przestrzennej Spatial Audio, dzięki któremu dźwięk reaguje na kierunek obrotu głowy. Jeśli obrócisz się na krześle biurowym w bok, a słuchasz muzyki z komputera, słuchawki będą imitować ten obrót. Wrażenie jest takie, jakby dźwięk dobiegał z głośników komputera.

Technologia wbudowana w czip U1 bazuje na UWB, czyli ultraszerokopasmowej komunikacji radiowej (Ultra WideBand). Do tego czip U1 zużywa bardzo mało energii.

Kiedy zobaczymy Apple AirPods Studio?

Według przecieków słuchawki mają zostać zaprezentowane w 2020 r. Jest to duży i przede wszystkim nowy produkt, można się więc spodziewać, że słuchawki będą miały premierę podczas prezentacji nowych iPhone’ów.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst