REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

AirPods Studio znajdą zgubionego iPhone’a. Topowe słuchawki Apple’a będą miały czip U1

Nowe słuchawki AirPods Studio nie zadebiutowały na ostatniej konferencji Apple’a, ale mamy je zobaczyć jeszcze w tym roku. Będą one wyposażone w czip U1, który sprawi, że zgubienie sprzętów Apple stanie się niemal niemożliwe.

21.09.2020
12:31
AirPods Studio znajdą zgubionego iPhone’a. Topowe słuchawki Apple’a będą miały czip U1
REKLAMA

Słuchawki AirPods Studio mają być pierwszymi wokółusznymi słuchawkami Apple'a. W sklepie Apple znajdziemy studyjne słuchawki Beats, ale AirPods Studio mają być pierwszym stuprocentowo autorskim produktem tego typu.

REKLAMA

Nic dziwnego, że sprzęt skupia na sobie wielkie zainteresowanie osób korzystających z ekosystemu firmy. W końcu douszne AirPods i dokanałowe AirPods Pro stały się wielkimi hitami sprzedaży. Nowe AirPods Studio mają być wyposażone w aktywną redukcję szumu i możliwość przełączania się między urządzeniami znaną już z mniejszych słuchawek AirPods.

Słuchawki AirPods Studio prawdopodobnie nie będą zbyt urodziwe.

Słuchawki oglądaliśmy już dzięki kilku przeciekom. Pierwsze zdjęcie pojawiło się na Twitterze za sprawą użytkownika @choco_bit.

Ten sam użytkownik pokazał też białą wersję słuchawek.

Wygląd potwierdził Jon Prosser, która miał ostatnio kilka nietrafionych przewidywań, ale którego wiarygodność nadal potwierdza się w ok. 75 proc. przecieków. W celu ochrony swoich źródeł Prosser nie pokazał otrzymanych zdjęć, ale stworzył na ich bazie render 3D słuchawek.

Duże AirPods Studio będą pozbawione gniazda mini jack. Słuchawki są projektowane z myślą o bezprzewodowym przesyłaniu dźwięku, natomiast znajdzie się w nich port USB-C do ładowania i - być może - do bezstratnego przewodowego przesyłania dźwięku z kompatybilnych urządzeń.

Apple AirPods Studio będą wyposażone w czip U1.

Czip U1 znajdziemy już w nowym Apple Watchu Series 6, a także w kilku wcześniejszych sprzętach Apple, m.in. w iPhone’ach 11. Ma także trafić do nadchodzących lokalizatorów AirTag. Teraz pojawiły się informacje, że czip U1 znajdziemy też w słuchawkach AirPods Studio.

Czym właściwie jest Apple U1? Jednym z zastosowań czipu jest precyzyjna lokalizacja sprzętów. Wyobraź sobie, że zgubiłeś gdzieś swoje słuchawki. Jeśli tylko w okolicy pojawi się ktoś z iPhone’em lub innym sprzętem wyposażonym w procesor U1, natychmiast dostaniesz precyzyjną lokalizację swoich słuchawek. Dzięki temu zgubione sprzęty Apple powinniśmy znajdować szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Inną zaletą czipu U1 jest możliwość szybkiego przesyłu danych między urządzeniami, a także precyzyjnego wykrywania położenia urządzeń w przestrzeni. W przypadku AirPods Studio ma to sprawić, że nie będzie istotne, gdzie jest prawa, a gdzie lewa słuchawka. Po założeniu AirPods Studio na głowę kanały będą automatycznie dostosowywane.

AirPods Studio będą też wyposażone w rozwiązania znane z AirPods Pro. Aktualizacja dokanałowych słuchawek wniosła zaawansowany sposób lokalizacji przestrzennej Spatial Audio, dzięki któremu dźwięk reaguje na kierunek obrotu głowy. Jeśli obrócisz się na krześle biurowym w bok, a słuchasz muzyki z komputera, słuchawki będą imitować ten obrót. Wrażenie jest takie, jakby dźwięk dobiegał z głośników komputera.

Technologia wbudowana w czip U1 bazuje na UWB, czyli ultraszerokopasmowej komunikacji radiowej (Ultra WideBand). Do tego czip U1 zużywa bardzo mało energii.

REKLAMA

Kiedy zobaczymy Apple AirPods Studio?

Według przecieków słuchawki mają zostać zaprezentowane w 2020 r. Jest to duży i przede wszystkim nowy produkt, można się więc spodziewać, że słuchawki będą miały premierę podczas prezentacji nowych iPhone’ów.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA