REKLAMA

Windows wyświetla już aplikacje z Androida. Sprawdzamy, jak to działa

Twój telefon, czyli aplikacja integrująca system Windows 10 z urządzeniami z systemem Android, doczekała się właśnie istotnej aktualizacji. Od teraz można w jej pomocą strumieniować obraz programu uruchomionego na smartfonie prosto na ekran komputera.

06.08.2020 10.11
twoj telefon windows 10 aplikacje z androida
REKLAMA

Microsoft na rynku mobilnym złożył broń, ale to wcale nie oznacza, że nie ma nic do powiedzenia w świecie smartfonów. Firma stale rozwija aplikację Twój telefon dla systemu Windows 10. Program integruje komputery i tablety z urządzeniami mobilnymi i pozwala na naprawdę wiele w przypadku Androida.

REKLAMA

Dzięki aplikacji Twój telefon już wcześniej można było m.in. odczytywać i pisać SMS-y z poziomu komputera, a także zarządzać zgromadzonymi na smartfonie danymi. Teraz doszła do tego możliwość przesyłania obrazu z uruchomionej na telefonie aplikacji do peceta, o czym informowaliśmy wczoraj.

Windows 10 i aplikacje z Androida

Jak na razie spośród z desktopowych systemów operacyjnych tylko Chrome OS pozwala uruchamiać aplikacje pisane z myślą o telefonach komórkowych. Apple zapowiedział, że nowa wersja macOS-a też sobie z tym poradzi, ale pod warunkiem, że klienci kupią nowy sprzęt z procesorem ARM.

W przypadku Windowsa takiej opcji nie ma, ale… aplikacja Twój telefon może być niezłym substytutem tego rozwiązania. Testerzy programu Windows Insider mogą już korzystać z możliwości strumieniowania obrazu aplikacji mobilnej ze smartfona do systemu Windows 10.

Każdą aplikację zainstalowaną na smartfonie z Androidem można teraz uruchomić w Windows 10 z programu Twój telefon.

Taki program pojawi się w osobnym okienku i wyświetla się w menu multitaskingu wywoływanym poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy Alt-Tab. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by przypiąć taki program do paska zadań lub Menu Start. Dzięki temu, aby uruchomić dany program, nie trzeba nawigować po menu smartfona.

Jak na razie trzeba pogodzić się tylko z jednym ograniczeniem: w ramach aplikacji Twój telefon można uruchomić tylko jedną mobilną aplikację jednocześnie. W przyszłości ma pojawić się opcja streamingu więcej niż jednego programu — w pierwszej kolejności na smartfonach Galaxy Note 20.

Jak klonowanie obrazu aplikacji z Androida na komputery z systemem Windows 10 działa w praktyce?

Jak na razie, aby przetestować tę nowość, należy mieć wybrany telefon marki Samsung i należeć do programu Windows Insider. Jeśli spełni się te warunki, można wyświetlić listę aplikacji na telefonie.

twoj telefon windows 10 aplikacje z androida class="wp-image-1317622"

Na tej liście można wybierać ulubione programy.

twoj telefon windows 10 aplikacje z androida class="wp-image-1317634"

Przykładowym programem, który uruchomiliśmy, jest YouTube, który nie ma oficjalnego desktopowego klienta.

twoj telefon windows 10 aplikacje z androida class="wp-image-1317625"

Aplikację uruchomioną z poziomu aplikacji Twój telefon da się podpiąć jako kafelek i do paska zadań.

twoj telefon windows 10 aplikacje z androida class="wp-image-1317628"

Dzięki temu można na Windowsie korzystać z np. programu Philips Hue.

REKLAMA
twoj telefon windows 10 aplikacje z androida class="wp-image-1317631"

Działa to całkiem sprawnie, ale Microsoft zaznacza, że nie wszystkie programy są zgodne z nową funkcją. Czasem pojawiają się zamiast nich czarne ekrany, a niektóre aplikacje i gry mogą nie reagować na komendy wydawane za pomocą klawiatury i myszy. Nie ma też gwarancji, że na komputer przekazane zostanie audio.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA