Oprogramowanie  / News

Prawdziwy Surface Phone to Samsung Galaxy. Aplikacje z Androida trafią na pulpit Windowsa

Picture of the author

Przy okazji prezentacji nowych telefonów i tabletów z linii Galaxy firma Samsung zapowiedziała, że jej system Android z One UI jeszcze mocniej pogłębi swoją integrację z Windowsem i usługami Microsoftu. Szczególnie ciekawe wydaje się strumieniowanie aplikacji.

Już dziś Android z One UI zawiera wiele unikalnych punktów integracji z produktami i usługami Microsoftu. W systemie nie tylko preinstalowane są aplikacje z rodziny Microsoft 365, ale i sam system zawiera wiele punktów integracji z oprogramowaniem amerykańskiego partnera.

Już dziś użytkownicy telefonów i tabletów Samsung mogą strumieniować obraz ze swojego telefonu do dedykowanego mu okienka w Windowsie. Funkcja Schowka (wytnij/kopiuj/wklej) działa pomiędzy urządzeniami Galaxy i komputerami z Windowsem. Z kolei aplikacja Samsung Galeria polega na chmurze OneDrive do synchronizacji zdjęć. Nowości przybędzie.

Android z One UI 2.5 to jeszcze większa integracja z Windowsem. A także z usługami To-Do i OneNote.

Pierwsza z nowości jest zdecydowanie najciekawsza. Do tej pory używając telefonu lub tabletu Samsunga mogliśmy korzystać z aplikacji zainstalowanym na tym sprzęcie na naszym komputerze. Czyli zyskaliśmy dostęp do androidowych aplikacji na PC z Windows.

Ich obsługa jest jednak nie do końca naturalna. Tak właściwie to na komputerze widzimy jedną aplikację – Twój telefon – w okienku której widzimy zduplikowany wyświetlacz naszego telefonu. Wraz z nowym systemem korzystanie z tych apek stanie się dużo bardziej intuicyjne.

Aplikacje te będą bowiem wyświetlane w dedykowanych dla siebie okienkach – dokładnie tak samo, jak te natywne dla Windowsa. Możemy je przy tym dodawać jako skróty na Pulpicie czy przypinać do Paska zadań. Co więcej, możemy uruchomić na komputerze kilka takich aplikacji równocześnie – każda w osobnym okienku.

Dodatkowo, aplikacja Samsung Notes staje się rozszerzeniem OneNote’a – synchronizując wszystkie dokonane w niej notatki ze wspomnianą usługą Microsoftu, w dedykowanej jej sekcji. Podobnie Samsung Przypomnienia będzie od teraz synchronizować stosowne informacje z usługami To-Do, Outlook i Teams.

Kiedy Android z One UI 2.5 i dla jakich telefonów Samsung Galaxy trafi?

Na dziś wiemy, że wraz z tym systemem sprzedawane będą telefony Galaxy Note20 i tablety Galaxy Tab S7. Nie jest jednak jasne czy wszystkie z funkcji od razu będą dostępne – niektóre są opisane jako dostępne jeszcze w tym roku, co oznacza, że mogą, ale nie muszą pojawić się od razu na premierę.

Pozostałe urządzenia Samsung Galaxy objęte wsparciem technicznym powinny otrzymać nowy system w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Niestety, na dziś nie mamy listy modeli a tym bardziej dat publikacji aktualizacji.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst