REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Virgin Mobile należy już do Play. Fioletowi wyłożyli 59 mln zł

P4, czyli operator sieci Play, poinformował właśnie o sfinalizowaniu przejęcia Virgin Mobile. Kwota transakcji wyniosła 59 mln zł.

09.08.2020
16:43
virgin mobile play przejecie 59 mln zl
REKLAMA

Virgin Mobile nie jest już niezależnym operatorem wirtualnym typu MVNO. W kwietniu pojawiły się informacje o planowanym przejęciu tej sieci przez Play, czyli infrastrukturalny telekom zapewniający mu dostęp do stacji bazowych. Transakcja została właśnie zawarta.

REKLAMA

Play przejmuje Virgin Mobile za 59 mln zł

Informację o sfinalizowaniu transakcji oraz jej kwotę podał właśnie P4, operator sieci Play. Dzięki temu wiemy, że 6 sierpnia 2020 r. została zawarta Przyrzeczona Umowa Nabycia Udziałów, co poskutkowało przejęciem 100 proc. akcji Virgin Mobile Polska przez zależną od Play Communications S.A. spółkę P4.

Umowa opiewa na kwotę 13,4 mln euro, czyli 59 mln zł, a transakcję sfinansowano „ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne dla Play finansowanie zewnętrzne”. Jej zawarcie umożliwiło spełnienie wszystkich warunków zawieszających z umowy przedwstępnej. Obie firmy uzyskały też zgodę antymonopolową Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Swoje udziały w Virgin Mobile, czyli sieci MVNO działającej w Polsce już od 2012 r., sprzedali wspólnicy i główni inwestorzy. Wśród nich Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited.

Sytuacja operatorów typ MVNO w Polsce

Przejęcie przez P4 sieci Virgin Mobile sprawiło, że na polskim rynku MVNO zrobiło się jeszcze luźniej niż dotychczas. Nie zanosi się też na to, żeby ktoś szybko i skutecznie wypełnił tę niszę. Wirtualnym telekomom w naszym kraju się nie wiedzie.

REKLAMA

Obecnie za sukces takiego wirtualnego operatora można uznać w zasadzie nie tylko co stworzenie rentownego biznesu, a zbudowanie bazy abonentów i odsprzedaż jej komuś z tzw. wielkiej czwórki. W przypadku Virgin Mobile to się udało.

Dotychczasowi klienci nadal będą mogli korzystać z usług świadczonych na nadajnikach Play pod banderą Virgin Mobile. Marka ma istnieć jako osobny byt w ofercie P4 podobnie jak Red Bull Mobile.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA