REKLAMA

Fala upałów w Kalifornii. Właściciele Tesli proszeni o ograniczenie ładowania samochodów

Część właścicieli samochodów elektrycznych marki Tesla w Kalifornii została poproszona o ograniczenie ładowania swoich samochodów - zarówno w domu, jak i na stacjach ładowarek. Celem jest ograniczenie zużycia energii w trakcie wyjątkowej fali upałów przetaczających się przez stan.

19.08.2020 15.40
Fala upałów w Kalifornii. Właściciele Tesli proszeni o ograniczenie ładowania samochodów
REKLAMA

Pierwsze zdjęcia powiadomień, które pojawiły się na ekranach samochodów, opublikowane zostały wczoraj na serwisie Reddit.

REKLAMA

Trwająca fala upałów poważnie obciąża sieć energetyczną w Kalifornii. Jeżeli to możliwe, prosimy o ograniczenie korzystała z ładowarek Supercharger oraz domowych w godzinach między 16:00 a 21:00

- czytamy na ekranie jednej z Tesli.

Rezygnując z ładowania swoich samochodów w okresach szczytowego poboru mocy, właściciele Tesli pomogą sieci energetycznej lepiej zarządzać potrzebami osób, które mogą jej potrzebować do chłodzenia swoich domów w trakcie upałów. Gavin Newsom, gubernator Kalifornii, poprosił mieszkańców stanu o ograniczenie korzystania z urządzeń elektrycznych między 15:00 a 22:00.

 class="wp-image-1332349"
Ostrzeżenie wyświetlone na ekranie Tesli model S. Źródło: Kyle L
REKLAMA

Przy okazji Tesla poinformowała użytkowników samochodów swojej marki, że dopóki temperatury w Kalifornii nie spadną, może się zdarzyć, że część ładowarek będzie tymczasowo wyłączana, szczególnie w trakcie gorących, suchych i wietrznych okresów dnia. Takie działanie ma związek z minimalizowaniem ryzyka wywołania pożarów.

Informacja wyświetlona na ekranach Tesli przypomina także kierowcom, że w każdej chwili mogą sprawdzić stan ładowarek, z których zamierzają skorzystać podczas podróży.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA