REKLAMA

Zdjęcia są passe. Nowy Telegram to wideo w profilowym i wysyłka plików do 2 GB

Rosyjski Telegram rozwija się niezwykle dynamicznie. Już od długiego czasu daje nam mocne argumenty do porzucenia konkurencji. Wersja 6.3 to kolejna garść pożytecznych nowości.

27.07.2020 12.43
telegram pliki wideo
REKLAMA

Najważniejszą nowością z mojego punktu widzenia jest zmiana limitu na objętość wysyłanych plików. Do tej pory naszemu rozmówcy mogliśmy wysłać plik o maksymalnym rozmiarze 1,5 GB. Wraz z nową wersją aplikacji limit ten wynosi 2 GB, co w porównaniu do konkurencji jest objętością wręcz astronomiczną. Dla porównania WhatsApp pozwala na maksymalnie 16-megabajtowy plik multimediów i 100-megabajtowy dokumentów.

REKLAMA

Nowy limit objętości plików w Telegramie to nie koniec nowości. Możemy też ustawić wideo profilowe

Zdjęcie profilowe? E tam, to strasznie staroświeckie. Modne dzieciaki na Telegramie od teraz mogą ustawiać klipy wideo jako swoje awatary. Klip zostanie odtworzony w momencie, gdy nasz rozmówca otworzy naszą kartę profilu. Posiadacz wideo profilowego może też ustawić pojedynczą klatkę klipu jako statyczną miniaturę wyświetlaną w momencie, gdy film nie jest odtwarzany. Telegram od teraz będzie też archiwizował poprzednie awatary, dzięki czemu łatwo będzie wrócić do poprzedniego.

Poprawiono też działanie wbudowanego edytora wideo – teraz pozwala on rejestrować obraz z przedniej kamery naszego telefonu z nakładaniem na żywo efektów wygładzających skórę. Zmian doczekały się też symbole zdjęć w widoku ogólnym czatu oraz niektóre emotikony, które potrafią się od teraz animować.

Szlifowanie Telegrama

REKLAMA

Poprawiona też została funkcja wykrywająca kontakty w pobliżu. Teraz podaje dokładną odległość od kontaktu, jeżeli ten udostępnia swoją lokalizację. Możliwe jest też od teraz automatyczne archiwizowanie wiadomości od nieznajomych. Dodatkowo wersja na Androida otrzymała nowy odtwarzacz multimedialny. Na deser: już wszystkie edycje Telegrama obsługują funkcję przełączania się między różnymi profilami użytkownika.

Telegram to darmowy komunikator. Dostępny jest w Microsoft Store (PC, tablety), Mac App Store, App Store (iOS, iPadOS), w Sklepie Play i w wersji dla Linuxa. Dodatkowo działa też jako aplikacja webowa typu PWA.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA