REKLAMA

Premiera Samsunga Galaxy Note 20 już za niecały miesiąc. Oto, co o nim wiemy

Premiera najnowszej generacji Samsunga Galaxy Note jest już coraz bliżej. Sugeruje to rosnąca liczba przecieków na temat nowych urządzeń koreańskiego producenta. W jednym z nich podano nawet datę premiery.

06.07.2020 15.23
Samsung Galaxy Note 20 - premiera już za niecały miesiąc. Oto, co wiemy
REKLAMA

Na wstępie zaznaczę tylko, że żadna z poniższych informacji nie została potwierdzona jeszcze oficjalnie przez Samsunga. Doświadczenie podpowiada jednak, że sporo z tych danych zapewne potwierdzi się po premierze, którą zaplanowano na…

REKLAMA

Samsung Galaxy Note 20 - premiera prawdopodobnie 5 sierpnia

 class="wp-image-1204714"

Taka data pojawiła się we wpisie Ice Universe opublikowanym na Twitterze. Ice Universe ma już na swoim koncie wiele trafnych wycieków, dlatego też warto zaznaczyć sobie tę datę w kalendarzu. Jeśli ten termin premiery najnowszego flagowca z serii Note się potwierdzi, całe wydarzenie będzie prawdopodobnie dostępne do obejrzenia jako transmisja na żywo. Trwająca pandemia koronawirusa odstrasza producentów od organizowania premier z udziałem publiczności.

Z przecieków wiemy też, że podczas premiery Samsung zaprezentuje następujące nowe urządzenia: Samsung Galaxy Note 20, Samsung Galaxy Note 20 Ultra oraz wyczekiwaną przez wielu tech-entuzjastów zabawkę Samsung Galaxy Z Flip 5G. Na tym samym wydarzeniu Samsung może pokazać również najnowszą generację swojego inteligentnego zegarka Galaxy Watch 3.

Możliwe jednak, że premiera będzie miała miejsce nawet wcześniej. Na ujawnionych dziś zdjęciach Galaxy Watch 3 widać datę 22, co może sugerować termin oficjalnej prezentacji przypadający jeszcze na ten miesiąc.

Co wiemy o nowych Note'ach?

Oficjalnie? Niewiele. Nie licząc wyglądu. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Samsung zaprezentuje dwie wersje Note'a 20 - ta druga otrzyma prawdopodobnie dopisek Ultra, a nie Plus. Mniejszy model będzie wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 6,42 cala, a większy będzie miał 6,87 cala. Ekrany będą pracować z odświeżaniem 120 Hz, tak jak ma to miejsce w serii S20. Możemy spodziewać się zastosowania procesora Snapdragon 865 Plus lub Exynos 992, w zależności od rynku.

Mniejszy wariant ma być wyposażony w bazowej wersji w 8 GB RAM, a większy w 12 GB. W mniejszym modelu pamięć będzie miała pojemność 128 GB, a a większym 256 lub 512 GB. Możemy się też spodziewać naprawdę dużych akumulatorów. Według przecieków, mniejszy Note 20 będzie wyposażony w ogniwo o pojemności od 4000 do 4300 mAh, a większy model ma mieć ok 4500 - 5000 mAh.

Według przecieków oba modele w dużym stopniu będą różnić się aparatami. Bazowy wariant ma bazować na potrójnym układzie: główny obiektyw z matrycą 12 MP, teleobiektyw z s matrycą 64 MP i ultraszerokokątny obiektyw współpracujący z sensorem 12 MP. Z kolei Note 20 Ultra będzie wyposażony w układ (odpowiednio) 108, 13 i 12 megapikseli. Oba warianty mają wspierać łączność 5G.

REKLAMA

Z niepotwierdzonych informacji wynika również, że Samsung planuje wypuścić podstawową (tj. najtańszą) wersję Galaxy Note 20 ze 128 GB pamięci wbudowanej. Być może oznacza to, że w nowych Note'ach pojawi się z powrotem slot na kartę microSD.

Największymi różnicami względem S20 będzie oczywiście nowa, ulepszona od czasu premiery poprzedniej generacji Note'a wersja rysika S Pen, bardziej kanciasta bryła telefonu i być może miejsce na 3,5mm gniazdo jack. Jeśli chodzi o ceny, to europejski cennik jeszcze nigdzie nie wyciekł. Natomiast z mojej szklanej kuli wróżę, że cena podstawowej wersji Note'a 20 będzie prawdopodobnie w przedziale 4500 - 5000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA