REKLAMA

A numer do Play przeniesiesz teraz na Poczcie Polskiej

Sojusz Playa i Poczty Polskiej wyraźnie się zacieśnia. Po wprowadzeniu sprzedaży kart SIM i doładowań, w pocztowym urzędzie przeniesiemy również numer do fioletowego operatora.

01.07.2020 17.30
poczta-polska
REKLAMA

Poczta Polska powoli staje się dość specyficzną siecią salonów Playa. Nie uświadczymy w jej placówkach – przynajmniej na razie – wystawionych na ekspozycję telefonów czy obeznanych z ofertą sprzedawców Playa. Bez problemu jednak kupimy tam kartę SIM i ją aktywujemy lub doładujemy istniejące już konto prepaid.

REKLAMA

Salon operatora a placówka Poczty Polskiej to jednak, mimo wszystko, dość oddzielne byty. Nie wszystkie sprawy związane z kontem abonenckim Play możemy załatwić przy okazji nadawania tradycyjnych listów i paczek. Choć wygląda na to, że będzie tych spraw coraz mniej.

Poczta Polska umożliwi przeniesienie numeru do sieci Play.

REKLAMA

Procedura będzie się odbywać w zasadzie tak samo, jak w salonie. Wniosek składamy w okienku na poczcie. Ze sobą musimy mieć numer telefonu, dowód osobisty lub paszport oraz – opcjonalnie – adres mailowy, jeżeli zechcemy być na niego powiadomieni o zakończeniu procedury.

Osoby, które zdecydują się na przeniesienie numeru do Play, mogą liczyć na dodatki w formie 20-gigabajtowego pakietu danych, 200 zł na rozmowy i SMS-y oraz roku ważności konta. Numer zostanie przeniesiony po wygaśnięciu umowy u poprzedniego operatora. Jeżeli ta już wygasła lub jeżeli korzystamy z oferty prepaid, cała procedura ma trwać krócej niż dobę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA