REKLAMA

Jaki jest najlepszy smartfon do 1500 zł? Odpowiedź jest jedna - Oppo Reno 3

Świat nowych technologii postępuje tak szybko, że nawet osobom w nim obeznanym bardzo trudno za nim nadążyć. Przekonałem się o tym kilka dni temu, gdy przyjaciółka poprosiła mnie o znalezienie najlepszego smartfona do 1500 zł.

16.07.2020 10.05
Jaki jest najlepszy smartfon do 1500 zł? Odpowiedź jest jedna - Oppo Reno 3
REKLAMA

Znam się na smartfonach, sporo modeli przechodzi przez moje ręce, ale jestem leniwy. Dlatego często odpowiadając na prośby widzów, czytelników, rodziny i znajomym posiłkuję się zestawieniami sprzętów publikowanymi na Spider’s Web przez moich kolegów. Tak było też tym razem. 

REKLAMA

Dlatego, gdy koleżanka spytała mnie o najlepszy smartfon „do 1500 zł i ani grosza więcej”, kierowałem się opublikowanym dwa tygodnie temu poradnikiem zakupowym stworzonym przez Łukasza Kotkowskiego. I prawie poleciłem już jej kupno Xiaomi Redmi Note 9 Pro, gdy postanowiłem przejrzeć ceny wszystkich smartfonów wymienionych w tekście.

Lider okazał się inny. Jest nim Oppo Reno 3.

Poradniki Łukasza mają tę zaletę, że oprócz podania konkretnych propozycji cenowych pod koniec artykułu wymienia on też nieco droższe modele, do których warto dopłacić. Tak było też tym razem. W ten sposób w tekście znalazł się Oppo Reno 3 - jeden z moich ulubionych smartfonów tego roku - który jak na złość kosztował 1599 zł, o 100 zł więcej od założonego budżetu.

 class="wp-image-1144330"

Okazało się jednak, że Oppo zrewidował swoją politykę sprzedażową i smartfon ten do 26 lipca (lub do wyczerpania zapasów) kosztuje 1499 zł, nie przekraczając magicznej granicy wyznaczonej przez trzeci banknot 500 złotowy. Promocja jest ograniczona czasowo, więc warto się pospieszyć z zakupem lub... poczekać na kolejne promocje, bo z dobrych źródeł wiem, że te mają niebawem się pojawić.

Swoją drogą zastanawiam się, czemu Oppo od razu nie postawiło na taką cenę. W końcu obecność granic psychologicznych nie jest tajemnicą. Tajemnicą nie powinno też być, że model za 1599 zł będzie miał łatwiejszą konkurencję ze sprzętami trochę tańszymi niż takimi z przedziału do 2000 zł. Nie znam się jednak na marketingu, więc rozmyślania na ten temat zostawię innym.

 class="wp-image-1144315"

Najważniejszy jest efekt. A ten jest taki, że w przedziale do 1500 zł najlepszym smartfonem jest właśnie Oppo Reno 3. Ten krótki tekst ma na celu przypomnieć wam, że poradniki zakupowe są świetne, ale z każdym dniem tracą na aktualności i warto o tym pamiętać. Dlatego warto kierować się nie tylko nimi, ale też porównywarkami cenowymi. No i wybierać takie publikacje, które nie trzymają się sztywno wyznaczonej ceny smartfonów, na przykład te autorstwa Łukasza.

A dlaczego warto kupić Oppo Reno 3?

Najwięcej dowiecie się, oglądając moją wideorecenzję, którą zamieściłem na początku tesktu, jeżeli jednak nie macie akurat na to czasu, krótko odpowiem na to pytanie także tutaj. A jeżeli nie szukacie kilku opinii, możecie też obejrzeć recenzję naszego czytelnika, który wygrał Oppo Reno 3 w konkursie zorganizowanym na Spider's Web:

Po miesiącu spędzonym z Oppo Reno 3 mogę powiedzieć, że jest to smartfon bardzo ładny, lekki i odpowiednio dobrze wykonany. Ma fenomenalny ekran AMOLED z czytnikiem linii papilarnych pod ekranem i NFC do płatności zbliżeniowych

 class="wp-image-1144309"

Jeżeli chodzi o możliwości sprzętowe jest bardzo, ale to bardzo dobrze. Procesor MediaTek Helio P90 wraz z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej działa nad wyraz żwawo. Nie czuć tu żadnych spowolnień i ten stan rzeczy nie powinien się zmienić przez lata. To zasługa nie tylko podzespołów, ale też oprogramowania, a konkretnie nakładki Color OS 7. Do tego Oppo Reno 3 ma najlepszy w swojej klasie aparat, który średnio spisuje się wyłącznie po zmroku, a w dzień robi przepiękne zdjęcia.

REKLAMA
 class="wp-image-1144327"

Smartfon ten praktycznie nie ma wad. Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to do akumulatora o pojemności 4025 mAh, ale… ten starcza na cały dzień pracy. Dodatkowo można go naładować w około godzinę dzięki technologii VOOC 3.0. Mniejszy niż u konkurencji akumulator to  w mojej opinii główna przyczyna tego, że Oppo Reno 3 wydaje się taki lekki.

Oczywiście jeżeli macie inne, waszym zdaniem lepsze, propozycje w tej cenie, zapraszam do dyskusji. Komentarze są do waszej dyspozycji.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA