REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kontroler DualSense na prawdziwych zdjęciach. Tak wygląda pad od PlayStation 5

Jest wielki. Jest futurystyczny. Jest inny od wszystkiego, do czego zostali przyzwyczajeni fani. Kontroler DualSense dla PlayStation 5 pojawił się już na prawdziwych zdjęciach, a my możemy zobaczyć, jak wygląda w rzeczywistości.

15.07.2020
17:06
Zobacz pad DualSense na prawdziwych zdjęciach
REKLAMA

DualSense to jeden z najciekawszych elementów nowej konsoli Sony. Pad dla PlayStation 5 wspiera technologię haptyczną. To zaawansowany sposób komunikacji z użytkownikiem za pomocą zróżnicowanych drgań. Haptyka różni się od klasycznych wibracji poziomem złożoności, paletą możliwości oraz zróżnicowaniem działania. Silniki haptyczne są w stanie odwzorować ziarnka piasku przesypujące się pod kołami samochodu, jak również rozbijaną taflę szkła.

REKLAMA

Zadaniem technologii haptycznej jest zwiększenie immersji i zanurzenia w grach wideo. Aby lepiej oddać rozmaite aktywności wirtualnych bohaterów, DualSense posiada także adaptacyjne triggery. Opór spustów może być regulowany przez deweloperów. Przykładowo, inaczej będzie działał trigger gdy strzelamy z broni z pełnym magazynkiem, a inaczej gdy komora z pociskiem jest pusta. Bokser wymachujący rękoma może czuć większy opór kontrolera z każdym kolejnym zamachem, co odzwierciedla poziom jego zmęczenia.

Wcześniej DualSense widzieliśmy jedynie na renderach. Teraz możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia

Dzięki fotografiom możemy podejrzeć te elementy kontrolera, które z jakiegoś powodu nie były pokazywane na renderach Sony. Widzimy np. klasyczne gniazdo słuchawkowe u podstawy pada, dzięki któremu wszystkie starsze zestawy słuchawkowe będą kompatybilne z PlayStation 5. Zaraz nad tym gniazdem wyraźnie odznacza się półprzezroczysta szybka diody. Ta zapewne będzie się świecić, jeśli wyciszymy mikrofon naszego zestawu słuchawkowego.

Zdjęcia DualSense po raz kolejny dowodzą, że bryła nowego kontrolera Sony poszła delikatnie w kierunku pada Microsoftu. To nie jest zła wiadomość. Cieszy mnie także, że powiększono touchpad. Być może dzięki temu panel dotykowy będzie bardziej precyzyjny niż na DualShocku 4. Korzystam z tego panelu regularnie, grając w świetne Final Fantasy XIV i zdecydowanie nie będę miał nic przeciwko większej powierzchni roboczej dla kciuka.

PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce pod koniec 2020 r.

REKLAMA
 class="wp-image-1213423"

Sony przygotowuje się do jednoczesnej premiery urządzenia na każdym rynku krajowym. Polacy będą mogli kupić nową konsolę równocześnie z Amerykanami, Francuzami czy Niemcami. Wciąż jednak nie wiadomo, jaka jest finalna cena urządzenia. Sklep xkom podał cenę 2499 zł, ale później usunął kwotę z bazy produktowej widocznej dla internautów.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA